• Ağustos 29, 2019
  • No Comment
  • 46

Desteksiz Buraya Kadar !

16-23 Ağustos tarihleri arasında Tokat’ın Erbaa ilçesinde gerçekleştirilen Görme Engelliler B1 Futbol 2.Lig 1.Devre maçlarına katılan Orduspor Görme Engelliler Spor…

 Desteksiz Buraya Kadar !

16-23 Ağustos tarihleri arasında Tokat’ın Erbaa ilçesinde gerçekleştirilen Görme Engelliler B1 Futbol 2.Lig 1.Devre maçlarına katılan Orduspor Görme Engelliler Spor Kulübü, aldığı 2 galibiyet 2 beraberlik 3 mağlubiyet sonucunda topladığı 8 puanla 5. sırada yer aldı.

Görme Engelliler B1 Futbol 2.Lig 1.Devre müsabakalarında 7 maça çıkan Orduspor GESK, elindeki imkanlar doğrultusunda 8 puan toplayabildi.

Elindeki dar kadroya rağmen rakiplerine kök söktüren Ordu ekibi, 8 takımlı grubu 5. sırada tamamlayabildi.

“Elimizden geleni yaptık”

Orduspor GESK Antrenörü Yadikar Erkan Çömlek, Tokat Erbaa’daki Görme Engelliler B1 Futbol 2.Lig 1.Devre müsabakalarına kendi imkanlarıyla gittiklerini hatırlatarak; “Takımımıza hiçbir destek olmadığı için kendi oluşturduğumuz imkanlarla Erbaa’daki müsabakaları oynamaya gittik. Destek alamıyoruz. Bu takım yıllarca Süper Lig’de oynadı. Şampiyonluk mücadelesi verdi. Ancak şuan hiçbir kesimden destek alamıyoruz. Biz de elimizdeki imkanlar doğrultusunda görme engelli kardeşlerimiz spor yapsın diye turnuvalara gidiyoruz. Erbaa’da da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık” dedi.

“Destek olsa daha iyisini yaparız”

Orduspor GESK’in kaptanı ve başarılı golcüsü Vedat Yavuz ise Erbaa’da en iyi şekilde mücadele ettiklerini belirterek, kendilerine destek verilmesi halinde daha başarılı işler yapabileceklerini dile getirdi.

Orduspor GESK’in aldığı sonuçlar şu şekilde:

Orduspor GESK 0-0 Bakırköy GESK

Orduspor GESK 1-0 2 Eylül GESK

Orduspor GESK 2-1 Elazığ Harput GESK

Orduspor GESK 0-2 Anadolu GESK

Orduspor GESK 0-2 Eskişehir GESK

Orduspor GESK 0-0 Malatya Yeşilyurt

Orduspor GESK 0-2 Gaziantep GESK

Ordu temsilcisi, Görme Engelliler B1 Futbol 2.Lig 2. Devre müsabakalarını ise yine aynı takımlarla 22-29 Eylül tarihleri arasında Kayseri’de oynayacak.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Biz Bu Tabloyu Görmüştük !

Biz Bu Tabloyu Görmüştük !

Orduspor Görme Engelliler Futbol Takımı, 16-23 Ağustos tarihleri arasında Tokat’ın Erbaa ilçesinde gerçekleştirilecek olan Görme Engelliler Futbol 2.Lig 1.Devre maçlarında 1.Lig’e…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir