Mayıs 30, 2023

Geçtiğimiz sezon Altınordu Belediyesi adıyla Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden ve Play-Off’a kalan ancak maddi sıkıntılar çeken Engelsizler Ordusu, 2019-2020 sezonunda Ordu Büyükşehir Belediyesi adıyla mücadele edecek.

Engelsizler Ordusu, yeni sezon öncesinde hazırlıklarına Başantrenör Cem Aslan nezaretinde Atatürk Spor Salonu’nda devam ediyor.

Altınordu Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı adıyla 5 sezondan beri 1. Lig ve Süper Lig’de mücadele eden Sarı Siyahlı ekip, yeni sezondan itibaren Büyükşehir Belediyesi adını taşıyacak.

Takviyeler yolda

Uzun yıllardan bu yana karşılık gözetmeksizin mücadele eden Ordulu oyuncuları takımda tutacak olan Engelsizler Ordusu, dış transferde ise takıma direkt katkı sunacak 2 ya da 3 oyuncuyu kadrosuna katmayı planlıyor.

Transfer konusunda ince eleyip sık dokumak isteyen Engelsizler Ordusu’nun, Kurban Bayramı’nın ardından takviyelere başlayacağı bildirildi.

Güler’den tam destek

Engelsizler Ordusu’nun Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçmesine sıcak bakan Başkan Hilmi Güler’in onayıyla yeni sezondan itibaren Büyükşehir Belediyesi adını taşıyacak olan Ordu temsilcisine Güler’in her türlü desteği vermeye hazır olduğu kaydedildi.

Başantrenör Cem Aslan, yeni sezon hazırlıklarına Atatürk Spor Salonu’nda devam ettiklerini belirterek, Ordu’yu en iyi şekilde temsil edeceklerin i ifade etti.

Yeni sezondan itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesi adıyla mücadele edecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen kaptan Adem Kurucu ise 2019-2020 sezonunun kendileri açısında çok iyi geçeceğine inandıklarını dile getirdi.

Öte yandan Süper Lig’deki birçok takım daha yeni sezon hazırlıklarına start vermemişken, Büyükşehir Belediyesi’nin 3 haftadır antrenman yapması da takdir topladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!