• Ağustos 8, 2019
  • No Comment
  • 59

İmam Hatip’in Gözü 1.Lig’de !

Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı, yeni sezon öncesinde Kulüp Başkanı Yalçın Gürsoy önderliğinde…

 İmam Hatip’in Gözü 1.Lig’de !

Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı, yeni sezon öncesinde Kulüp Başkanı Yalçın Gürsoy önderliğinde çalışmalara start verdi.

Geçtiğimiz sezon umduğunu bulamayan Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı, yeni sezon öncesinde henüz teknik ekip ve oyuncuları belirlememesine karşın şampiyonluk istiyor.

Hedef tutmamıştı

Voleybol Erkekler 2.Ligi 3.Grup’ta mücadele eden Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yalçın Gürsoy başkanlığında sezona Antrenör Muhammet Şanlı ve bazı transferlerle başlarken, bir süre sonra Şanlı, takımdan ayrılma kararı aldı. Yerine gelen Özgür Dinçer yönetiminde başarılı müsabakalar çıkarılsa da, Play-Off hedefine ulaşılamadı. 16 karşılaşmada 11 galibiyet 5 mağlubiyet alarak 30 puan toplayan Ordu ekibi, grubu 3. sırada tamamlasa da Play-Off’a kalamadı.

Şansa bırakmayacaklar

Başkan Yalçın Gürsoy, yaptıkları hatalardan ders çıkardıklarını belirterek, kuracakları kadroya bir üst lige çıkmayaı hedefleidklerini dile getirdi.

“Transferler Kurban’dan sonra”

Başkan Yalçın Gürsoy, kendilerini hedef taşıyacak bir kadro oluşturmak istediklerini dile getirerek; “Yeni sezonda da iyi bir takım yapacağız. Bunun için ön çalışmaları yapıyoruz. Ancak öncelikle hocamızı belirlemek istiyoruz. Teknik ekibi belirleyip, onların istediği oyuncularla bir takım kuracağız. Bize gelmek isteyen oyuncular da var. Kurban Bayramı’nın ardından hem teknik ekibimizi belirlemiş olacağız hem de transferleri yapacağız” dedi.

“Eksikleri en aza indireceğiz”

1.Lig’e çıkarak ekonomik anlamda da rahatlamak istediklerinin altını çizen Gürsoy; “Geçtiğimiz sezon Play-Off’u kıl payı kaçırdık. Bizim amacımız yeni sezonda şampiyon olmak. Geçen sezonda şampiyon olmak istiyorduk bazı eksikliklerimiz oldu. Ama bizim için de deneyim oldu. Bu eksiklikleri en aza indirmek istiyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Valiliği’yle görüştük. Salon sporlarında erkeklerde şehrin tek takımıyız. Türkiye’de imam hatip liseleri adı altında Türkiye’deki tek kulübüz. Bizim amacımız takımımızı bir üst lige çıkarıp, ekonomik anlamda kendi yağıyla kavrulmasını sağlamak. Kendimizi finanse eden bir kulüp olacağız” ifadelerini kullandı.

Okullardan da seçmeler yapacaklarını söyleyen Gürsoy, mevcut altyapılarının olduğunu ve altyapıda da en iyi şekilde mücadele ederek A takıma oyuncu çıkarmak istediklerini dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Gollü Maçı Demirspor Kazandı ! 2-3

Gollü Maçı Demirspor Kazandı ! 2-3

Özel Ordu Umut Hastahanesi Ordu 1.Amatör Lig’de beş golün atıldığı maçta Demirspor, konuk olduğu Anadolu İmam Hatip Lisesi Gençlik ve Spor’u…
Anadolu İmam Hatip Lisesi Yeni Sezonda Yok !

Anadolu İmam Hatip Lisesi Yeni Sezonda Yok !

Voleybol Erkekler 2.Ligi’nde mücadele eden Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Erkek Voleybol Takımı, yeni sezonda ekonomik sebeplerden dolayı lige katılmayacak. Ordu’yu…
Sezonu Tek Galibiyet İle Tamamladı !

Sezonu Tek Galibiyet İle Tamamladı !

Bu sezon Voleybol Erkekler 2.Ligi’nde mücadele eden Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Erkek Voleybol Takımı, koca sezonu sadece bir ‘hükmen galibiyet’…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir