- Mart 16, 2024
- No Comment
- 352
Eskipazarspor 10 Kişi Kalmasına Rağmen Tur İçin Kazandı 2-1
Ordu 1.Amatör Lig Play-Off 5.haftasında Eskipazarspor ile Yeşilordu Futbol Kulübü karşı karşıya gelirken, ikinci yarıyı 10 kişi oynayan Eskipazarspor maçı…
![Eskipazarspor 10 Kişi Kalmasına Rağmen Tur İçin Kazandı 2-1](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/03/Amator-6.jpg)
Ordu 1.Amatör Lig Play-Off 5.haftasında Eskipazarspor ile Yeşilordu Futbol Kulübü karşı karşıya gelirken, ikinci yarıyı 10 kişi oynayan Eskipazarspor maçı 2-1 kazandı ve Çeyrek Finale kalan dördüncü takım oldu.
2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig Play-Off A Grubu’nda 5.hafta karşılaşmalarından bir tanesi olan ve sonucu en çok merak edilen karşılaşma Eskipazarspor ile Yeşilordu Futbol Kulübü arasında oynandı. İlk üç maçında üç puan alan ve geçen hafta öncesinde teknik direktör konusunda değişime giderek Ulubey Belediyespor’u tarihi bir skorla yenen ve şansını son maça taşıyan Eskipazarspor ile kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği ligde Play-Off Çeyrek Final biletini matematiksel olarak geçen hafta alan Yeşilordu Futbol Kulübü karşı karşıya geldi.
Tur için kendi göbeğini kendisi kesmesi beklenen ve galibiyete ihtiyacı olan Eskipazarspor maçta 1-0 öne geçerken, Yeşilordu Futbol Kulübü’nde Baran ilk yarının son anlarında attığı golle takımını soyunma odasına beraberlikle götürdü. Karşılaşmanın ikinci yarısının başlamasının üzerinden dakikalar geçmeden rakibine sert bir müdahale yapan Eskipazarspor’da Umut Can direkt kırmızı kart ile oyundan atıldı. 10 kişi oynayan Eskipazarspor ise duran topta ileriye çıkan Kadir Atasever ile bulduğu gol sonrasında maçı 2-1 kazandı ve Çeyrek Final biletini aldı.
Eskipazarspor aldığı galibiyetle birlikte puanın dokuz yaparken son galibiyetle birlikte Çeyrek Finale yükselmeyi başardığı A Grubu’nu ikinci sırada tamamladı. Yeşilordu Futbol Kulübü ise 7 puanda kalmasına rağmen ikili averaj ile birlikte Çeyrek Finallere gitti.
SAMET KARADAĞ