Mart 28, 2023

Faruk Zavalsız Açıkladı: ”Bırakıyorum”

İlk olarak Spor52.com’un yazdığı Yeni Orduspor’un kongreye gideceği ve Faruk Zavalsız’ın aday olmayacağı haberi ile ilgili resmi açıklamayı Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız yaparken, aday olmayacağını doğruladı.

TFF 3.Lig’de bu sezonda da hayal kırıklığı yaratan Yeni Orduspor’da yönetim anlamında ipler iyice koptu. Mor-Beyaz-Siyahlı kulüpte sezon sonunda yeni yapılanma adı altında Haziran ayında yapılacak olan Olağan Genel Kurul yapılacağı belirtilirken, Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız’ın artık daha fazla görev almak istemediği belirtildi.

Yeni Orduspor Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız kongre ile ilgili yaptığı açıklamada yönetim kurulu ile ilgili bir karar aldıklarını ve artık bu yolda olmak istemediklerini belirtirken ”Yönetim Kurulumuzla birlikte yeni dönemde aday olmayacağız. Bölgesel Amatör Lig’de aldığımız kulübümüzü, 3. Lig’e taşıyarak Ordu’muza yeni bir profosyonel takım kazandırdık. Haziran ayında kulübümüzün olağan genel kurul toplantısı var. Yönetime talip olmak isteyenlerin önünü açmak, bayrağı daha yukarı taşımak isteyenler için genel kurulda, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte aday olmayacağız. dedi.

Kulüp Başkanlığını Haziran ayında bırakacak olan Faruk Zavalsız, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde oldukça destek veren ve takımın kurulmasında öncü olan Enver Yılmaz’a da bugüne kadar verdiği maddi ve manevi desteklerden dolayı teşekkür etti.

Faruk Zavalsız, Yeni Orduspor Başkanlığı dönem içerisinde yer alan 8 Ocak 2018’de trafik kazası yaparak bir yayanın ölümüne yol açmış ancak gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!