- Ağustos 10, 2023
- No Comment
- 127
Fatsa Belediyespor’a Fatsalı Savunmacı
TFF 3.Lig ekiplerinden Fatsa Belediyespor, aslen Ordu Fatsalı olan savunma oyuncusu Abdurrahman İlkyaz’ı Afyon kampına aldı ve resmen takıma kattı.…
![Fatsa Belediyespor’a Fatsalı Savunmacı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/Abdurrahman-Ilkyaz.png)
TFF 3.Lig ekiplerinden Fatsa Belediyespor, aslen Ordu Fatsalı olan savunma oyuncusu Abdurrahman İlkyaz’ı Afyon kampına aldı ve resmen takıma kattı.
Yeni sezon öncesinde ilk etap çalışmalarına Afyon’da başlayan Fatsa Belediyespor’da transferler devam ediyor. Son dönemlerde teknik direktör Murat Parlak’ın eski takımı Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş.’den futbolcular teker teker Fatsa Belediyespor’a transfer olurken aslen Ordulu olan ancak Başkent Ankara’da dünyaya gelen 1999 doğumlu Alperen İlkyaz da Fatsa Belediyespor’a imza attı.
Kariyerinde ilk kez memleketinin takımında oynayacak olan 24 yaşındaki savunma oyuncusu Abdurrahman futbola Haydar’da başlarken daha sonra Beşiktaş’ın altyapısına transfer oldu. Daha sonra Gençlerbirliği’ne geçen ve Kırmızı-Karalı ekipte uzun süre altyapıda forma giyen Abdurrahman İlkyaz, Çatalcaspor’a transfer olarak burada profesyonel olmuştu. Kariyerinde daha sonra ise Arhavi ve Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş.’ye transfer olan İlkyaz, yeni sezonda Fatsa Belediyespor forması giyecek.
2018-2019 sezonundan bu yana üç farklı takımda profesyonel futbol oynayan Abdurrahman İlkyaz, 3.Lig’de 92 kez sahaya çıktı. Ordulu savunmacı, geçtiğimiz sezon ise son olarak Orduspor 1967 A.Ş. karşısında olmak üzere 30 maça çıktı.
SAMET KARADAĞ