Fatsa Belediyespor’da Transfer Yavaşlığı Belli Oldu !

2020-2021 sezonunda 3.Lig’de mücadele edecek olan Fatsa Belediyespor’da, 2018-2019 yılından ödenmeyen borçlardan dolayı transfer tahtasının kapandığı ancak yönetimin geçen sezon olduğu gibi borçları ödeyerek açacağı öğrenildi.

2017-2018 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yakaladığı başarı ile sezon sonunda üst lige yükselmeyi başaran Fatsa Belediyespor, 18 yıl aranın ardından profesyonel lige çıkmanın sevincini yaşamıştı. İlk sezonunda maddi problemlerin erken yaşanmaya başlaması sportif anlamda düşüş yaratırken, takım özellikle son 5 haftada yaptığı atak ile ligde kalmayı başarmıştı.

2 senedir profesyonel ligde mücadele eden ancak ödenmeyen borçlardan dolayı transfer tahtası kapanan Fatsa Belediyespor’da, Kulüp Başkanı Adem Bekar borçların bir kısmını ödeyerek tahtayı açtırmıştı. Sarı-Lacivertli ekipte borç listesinde yer alan futbolculardan dolayı bu sezon başında da tahtanın kapandığı öğrenildi.

Önceki yönetimlerden 4 Milyon 300 bin lira borç ile kulübün başına geçen Adem Bekar, kısa zamanda bu borçları 2 Milyon 300 bin civarını indirmeyi başarmıştı. Yaklaşık 2 Milyon borç ödeyen Bekar ve ekibi, Fatsa Belediyespor’a kalıcı gelirlerle borçları kapatıyor.

Kısa zamanda kalan borcun da ödenerek transfer çalışmalarına başlanacağı öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!