2018-2019 sezonunda Fatsa Belediyespor’un ligde kalmasında büyük pay sahibi olan Teknik Direktör İsmail Cem Cambaz, transfer tahtası ile ilgili kendisine gelen tepkilere sitem etti.

Alt liglerin tecrübeli teknik direktörlerinden birisi olan ve iki sene önce Fatsa Belediyespor’u çalıştırarak zor şartlarda ligde tutmayı başaran İsmail Cem Cambaz, Samet Karadağ’a özel açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam, Fatsa Belediyespor’un transfer tahtasının kapalı olmasından dolayı kendisini eleştirenlere yanıt verdi.

Ordu Fatsa’da çalıştığı dönem kendisi için özel olduğunu ve güzel arkadaşlıklar edindiğini belirten Cambaz: “Bugünlerde sevdiğim dostlarımdan telefon ya da sosyal medyadan Fatsa Belediyespor’un transferlerine engel olduğum ile ilgili mesajlar alıyorum. Keyifle çalıştığım, ligde tutabilmek için gecemizi gündüzüme kattığımız Fatsa Belediyespor için böyle bir konuyu benim üzerime yıkmaya çalışmaları gerçekten çok üzücü.” açıklamalarını yaparak sitem etti.

O sezon Fatsa Belediyespor’u Tayfun Başkan ve tarafların azmi ile ligde tutmayı başardıklarını söyleyen tecrübeli teknik adam: “Böyle şeyleri söylemeyi pek sevmiyorum ancak geriye dönüp baktığımızda biz olmasaydık belki de Fatsa Belediyespor profesyonel ligde olmayacaktı. Tabiki tek başıma yapmadım ama adeta vücudumuzu koyduk. Tayfun Başkan ve taraftarlarımızın da büyük desteği ile ligde kaldık. O dönem maddi olarak bir kazancımız olmadı. Üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen ben ve ekibim çok cüzi bir miktar haricinde para almadık. Hani sezon bitince eşofman, çorap vs.. alınır hatıra olarak. Onlardan bile almadık” dedi.

Fatsa Belediyespor’da maddi olarak iyi işler yapıldığını belirten İsmail Cem Cambaz: “Ben dahil alacaklı olanların geçmiş dönemden Federasyona başvurusu var. Bu Federasyon ile ilgili bir kriter. Geçen sezon devre arasında yine tahta kapanmıştı ama bir kısım borçlar ödendi ve açıldı. Şimdi sıra bize gelince mi suçlu oluyoruz. Sadece bizi suçlu göstermelerine içerlendim doğrusu. Şu anki yönetimle bir görüşme yapar Fatsa Belediyespor’un menfaatlerine uygun şekilde orta noktada buluşuruz. Zaten şu ana kadar iyi işler yapıyorlar. Benim dönemimde Tayfun Başkan’ın yaptıkları da Fatsa Belediyespor camiası tarafından unutulmamalı” ifadelerini kullandı.

İsmail Cem Cambaz, Fatsa Belediyespor’un başına geldiğinde 16.sırada olan takım son 13 karşılaşmada 5 galibiyet 5 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak ligi 13.sırada bitirerek ligde kalmıştı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!