• Mayıs 22, 2024
  • No Comment
  • 91

Geleneksel Gölköy Yağlı Güreşleri’ne Rekor Katılım

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Gölköy Belediyesi’nin ortaklığında düzenlenecek olan Gölköy Yağlı Güreşleri bu yıl beşinci kez düzenlenirken 24 ilden 476…

 Geleneksel Gölköy Yağlı Güreşleri’ne Rekor Katılım

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Gölköy Belediyesi’nin ortaklığında düzenlenecek olan Gölköy Yağlı Güreşleri bu yıl beşinci kez düzenlenirken 24 ilden 476 sporcunun katıldığı müsabakalarda bu katılım rekor sporcu katılı olarak kayıtlara geçti.

Ordu’nun Gölköy İlçesi’nde son dönemlerde büyük ilgi gören güreş organizasyonu geçen sene Temmuz ayında düzenlenmişti. Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Gölköy Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledeği Geleneksel Gölköy Yağlı Güreşleri bu yıl Mayıs ayında düzenlenecek. Beşinci kez düzenlenen Gölköy Yağlı Güreşleri ilgi oldukça yüksel oldu. Hem sporcular hem de seyircilerin yüksek katılımı Gölköy Yağlı Güreşleri’ni adeta karnavala çevirdi.

Bu sezon beşinci kez düzenlenen Gölköy Yağlı Güreşleri 24 ilden 476 güreşçinin katılımıyla yapıldı. 2025 yılı güreş ağalığı 1 milyon 52 bin lira ile Ünsal Dalgıç’ın sahibi olduğu Ünoks Enerji’nin oldu. Gölköy Yağlı Güreşleri’nin açılış gününde Vali Muammer Erol’un yanı sıra Gölköy Kaymakamı Cihad Karakaya, Mesudiye Kaymakamı Hüseyin Ensar Altun, Gürgentepe Kaymakamı Buket Yeşilgül, Çamaş Kaymakamı Mehmet Emin Şen, Ulubey Kaymakamı Furkan Türkay Kayış, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda güreş sever seyirci takip etti.

24 ilden 476 güreşçinin yağlı güreş alanında ter döktüğü müsabakalar sonrasında ise dereceye giren güreşçiler madalyalarını aldı. Manavgat Belediyespor Güreş Kulübü sporcusu Serhat Gökmen Geleneksel Gölköy Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivanı oldu.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir