• Ağustos 17, 2021
  • No Comment
  • 58

Genç Basketbolcular 30 Ağustos’u Bekliyor !

Ordulu genç basketbolcular, 30 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Sinop’ta düzenlenecek 12 Yaş Basketbol Şenliği öncesinde hazırlıklarını sürdürüyor. Genç basketbolcuları parkeye…

 Genç Basketbolcular 30 Ağustos’u Bekliyor !

Ordulu genç basketbolcular, 30 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Sinop’ta düzenlenecek 12 Yaş Basketbol Şenliği öncesinde hazırlıklarını sürdürüyor.

Genç basketbolcuları parkeye hazırlayan kulüp olarak bilinen Ordu Orka Spor Kulübü, 30 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Sinop’ta düzenlenecek turnuvaya davet edildi. Kadın Basketbol Dayanışma Derneği tarafından, Ordu Orka Spor Kulübü önderliğinde Ordu Karması olarak turnuvaya katılacak olan takım, turnuva öncesinde heyecanlı şekilde antrenmanlarını sürdürüyor.

2008-2009 ve 2010 yaş gruplarının mücadele edeceği Türkiye Minik Kızlar Basketbol Şenliği’nde 5×5 ve 3×3 maçların yanı sıra farklı yarışmalar ve etkinlikler düzenlenecek. Atatürk Spor Salonu’nda hazırlıklarını sürdüren Ordu Orka Spor Kulübü, Türkiye Minik Kızlar Basketbol Şenliği’ne Ordu’dan katılan tek takım olacak. Turnuva öncesinde ise Antrenör Güvenç Gürol ve basketbolcular, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i makamında ziyaret etti.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç; “Kadın Basketbol Derneğinin desteklediği Basketbolcularımız misafirimiz oldu. Zeki, çevik bir o kadarda şeker Sporcularımıza başarılar dilerim” diyerek, turnuvada başarılar diledi. Antrenör Gürol ise “Türkiye Minikler Bayanlar Basketbol Şenliği, Kadın Basketbol Dayanışma Derneği tarafından organize ediliyor. 81 ilden 12 yaş kız çocuklarımızın ŞENLİK şeklinde basketbol vasıtasıyla bir araya gelmeleri, iller arası tanışma ve kaynaşmaları, aynı zamanda KBDD değerlerinin kız sporcular tarafından içselleştirmesinin sağlaması, basketbolun tüm Türkiye’de yayılması, her ilde kız basketboluna ilgiyi artırmak için düzenlenen bir turnuva. Bu yıl turnuvaya Ordu karması olarak biz katılacağız. 1 tane 5×5 ve 6 tane 3×3 maçlar , zeka, sportif, eğitim ve kültürel yarışmalar düzenleyerek kızlarımız arası keyifli etkinlikler düzenlenecek. Biz de turnuvaya katılarak en iyi şekilde mücadele edeceğiz” dedi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir