• Mayıs 24, 2019
  • No Comment
  • 71

”Görevi Kendi İsteğimle Bıraktım”

TFF 3.Lig’de kaldıktan sonra yeniden kayyum atanan Fatsa Belediyespor’da, takımı ligde tutan Kayyum Başkanı Tayfun Karataş takıma veda etti. 18…

 ”Görevi Kendi İsteğimle Bıraktım”

TFF 3.Lig’de kaldıktan sonra yeniden kayyum atanan Fatsa Belediyespor’da, takımı ligde tutan Kayyum Başkanı Tayfun Karataş takıma veda etti.

18 yıl aranın ardından çıktığı 3.Lig’de zor günler geçiren ve yönetim olarak sıkıntılar yaşayan Fatsa Belediyespor, 2 başkan ve 2 kayyum gördüğü sezon içerisinde ligde kalmayı başarmıştı. Sarı-Lacivertli ekipte, yeniden kayyum ataması yapıldı.

Fatsa Belediyespor’un ligde kalmasını sağlayan ve 2 aya yakındır kayyum olarak görevine devam eden Karataş bugün itibari ile görevini bıraktı. Tayfun Karataş sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı.

”Kendi isteğimizle görevi bıraktığımı bilmenizi isterim”

Bundan tam 2 ay önce Fatsa Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından Fatsa Belediyespor’umuza şahsımın kayyum olarak atandığı herkesin bildiği bir hakikattir. Ve bugün itibariyle kendi isteğimizle görevi bıraktığımı bilmenizi isterim. Öncelikli olarak bu takımı 3. Lige çıkartan ve 19 yıllık hasrete son veren kulüp başkanından seyircisine kadar herkese teşekkürü bir borç biliriz. Bu sezon başı büyük umutlarla kurulan fakat arzu edilen sonuçlar alınamamasına karşın kulüp başkanı İbrahim Eroğlu kardeşim ve ekibinin de uğraşlarına rağmen arzu edilen başarı gelmemiş, sonrasında kayyım süreci başlamıştır.

”Fatsa taraftarının emeği çok büyüktür”

Bu 2 aylık süreçte kayyum heyetinde çok değerli insanlarla çalışmanın mutluluğuna ulaştım. Çok değerli Haşim abim, Halil müdürüm, Avukat Muhammet Özkan, Avukat Hasan Ceceloğlu ve Avukat Cansu Ceceloğlu gibi değerli insanları tanımak benim için son derece keyif vericiydi. Diğer taraftan küme düşmesine kesin gözüyle bakılan takımımız ile art arda gelen galibiyetler bizi mutlu sona ulaştırdı ve takım ligde kaldı. Aslında Fatsa Belediyespor ligde kalmadı, bize kalırsa 3. Lige çıkma şansını tekrar yakaladı. Bu başarıda başta kayyum heyetimiz, sportif direktörümüz Niyazi Hüseyinoğlu, Cem Cambaz hocamız ve ekibinin, futbolcularımızın, kulüp çalışanlarımızın ve büyük Fatsa taraftarının emeği çok büyüktür.

”Fatsa sevdalısı olarak en iyi şekilde yerine getirilmiştir”

Kulübümüz daha önceki süreçte de kapanma ve düşme tehlikesi yaşadığı dönemlerde tarafıma görev verilmiş ve bu görevler memleket bilinciyle ve bir Fatsa sevdalısı olarak en iyi şekilde yerine getirilmiştir. Bu başarılara sebep olanlardan biri olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayım.

”Bu söylemlerin içi boş kalarak kulübümüz zor durumda kalmıştır”

Bu süreçte birçok güzellikler ve olumsuzluklar yaşadık. Yaşadığımız bu güzelliklerin en başında Fatsa halkımızın bizlere inanıp güvenmesiydi. Bu inanç ve güven bizi başarıya taşıyan en önemli argümandı. Ancak bizi en fazla yoran ve çıkmaza düşüren verilen sözlerin tutulmaması olmuştur, şöyle ki bölge milletvekilimizin herhangi bir talebimizin olmamasına rağmen kendisinin “15 Nisan 2019” tarihinde Fatsa Belediyespor Kulübü kasasına en az “300.000. TL” yardım gelecek söylemi basına düşmüş ve kamuoyu ile paylaşılmıştır. Akabinde bu söyleme istinaden alacaklılar başta olmak üzere birçok kişi tarafından kulübümüz haciz şoku ile karşı karşıya kalmıştır. Bugün itibariyle “300.000. TL” gelmemiştir ve de bu söylemlerin içi boş kalarak kulübümüz zor durumda kalmıştır.

”Fatsalı dostlara teşekkür ederiz”

Sonuç olarak bu süreçte bize destek olan başta Aileme, İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Yapıcı’ya, Kayyım Heyeti’nin çok değerli mensuplarına, sportif direktörümüz Niyazi Hüseyinoğlu’na, çok değerli kulüp avukatlarımıza, teknik heyetimize, futbolcularımıza, kulüp çalışanlarımıza, büyük Fatsa taraftarına ve bu süreçte maddi-manevi bizden desteğini esirgemeyen Fatsalı dostlara teşekkür ederiz.

SAMET KARADAĞ

Related post

Fatsa Belediyespor’a Kaptan Emre Şoku, İkinci Kez Oynamadı

Fatsa Belediyespor’a Kaptan Emre Şoku, İkinci Kez Oynamadı

Bu sezon başında kadroya katılan ve kaptanlık pazubandını koluna takan, Belediye Kütahyaspor maçında 65.dakikada kenara gelen ve sezonun en kritik maçı…
Kibar: ”Takımımıza Olan Desteğimiz Hiçbir Zaman Azalmayacak”

Kibar: ”Takımımıza Olan Desteğimiz Hiçbir Zaman Azalmayacak”

TFF 3.Lig 3.Grup’ta mücadele eden Fatsa Belediyespor’da Silivrispor karşısında alınan 4-1’lik mağlubiyetin ardından maç öncesinde tüm biletleri satın alarak taraftarlara bayram…
Fatsa Belediyespor’a, Silivri’den Soğuk Duş 1-4

Fatsa Belediyespor’a, Silivri’den Soğuk Duş 1-4

TFF 3.Lig ekibi Fatsa Belediyespor’da Play-Off iddiasını sürdürmek için çıktığı maçta Silivrispor karşısında istediğini yapamadı ve rakibine 4-1 mağlup olarak taraftarlarını…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir