• Mayıs 28, 2019
  • No Comment
  • 65

Hentbol’da Türkiye 3’ncüsü olduk !

Çorum’da gerçekleştirilen Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası’nda mücadele eden Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Türkiye Finalleri 3’ncülük maçında karşılaştığı Eskişehir Spor…

 Hentbol’da Türkiye 3’ncüsü olduk !

Çorum’da gerçekleştirilen Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası’nda mücadele eden Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Türkiye Finalleri 3’ncülük maçında karşılaştığı Eskişehir Spor Lisesi’ni 28-19 yenerek Türkiye 3’ncüsü oldu.

Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak Türkiye 3’ncüsü oldu.

Finallere namağlup geldi

Çorum’da tamamlanan Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası’nda ilk müsabakasında İzmir Takev Lisesi ile karşılaşan Ordu temsilcisi, rakibini 29-24 yenmesini bildi. İkinci maçında Ankara Zafer Koleji’ni 34-24 ile geçen Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Hentbol Takımı, son müsabakasında ise Eskişehir Eğitimciler Spor Lisesi’ni 25-16 ile geçti.

Yarı Final müsabakasında Bolu Final Okulu’yla karşılaşan Ordu temsilcisi, rakibine sadece 2 sayı farkla 24-22 yenilerek finale çıkma şansını kaybetti.

Bu kez 3’ncülük müsabakası oynamaya hak kazanan Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Hentbol Takımı, rakibi Eskişehir Spor Lisesi’ni 28-19’luk skorla mağlup ederek Türkiye’nin bu kategoride en iyi 3’ncü takımı oldu.

“Yürekli çocuklar”

Oyuncularının zor şartlarda mücadele ettiğini aktaran tecrübeli antrenör Ercan Akman; “Bir devlet okulu, burada okuyan hentbol oynayan 14 tane yürekli genç. Antrenmanlara yürüyerek gelen, ceplerinde harçlık olmayan, her gün antrenmana gidip gelen dört yıldan beri başladıkları günden itibaren Ordu’da bugüne kadar hiç Türkiye Şampiyonası’na gidememiş bir branş düşünün! Onlar daha lise birde iken Türkiye Finallerine gelmiş dört yıldan beri Türkiye Finallerine gelen yürekli aslan gibi çocuklar. Ordu’nun öz çocuklarının Çorum’da Türkiye Finali oynamaları ellerinden alınmış, bugün ise Türkiye üçüncülüğü ve dördüncülüğü müsabakasına çıktı ve rakibini yenerek Türkiye 3’ncüsü oldu” dedi.

“Her şeyi hak ediyorsunuz”

Diğer okullarla aralarında pek çok fark olduğunu söyleyen Akman; “Finaldeki tüm rakipleri özel zengin liseler, toplama çocuklar, parası olan okulların Türkiye’deki diğer illerde kaliteli çocukları alıp parayla okullarına yerleştirip, biz çok büyük antrenörleriz diyen zengin okullarının takımları, şartlar eşit değil. Onlar uçaklarla müsabakalara giderken biz 14 kişilik arabada 18 kişi, onlar beş yıldız otelde kalıyorken, biz yurt köşelerinde, onlar lüks restoranlarda yemek yerken biz yurtlarda yemek yiyen bir okuluz. Hadi buyurun buradan da yakın. Olmuyor olmuyor! Bizim bu mücadelemizi görmeyen maddi manevi destek vermeyen tüm insanlara kalbim kırık. Bu çocuklara sahip çıkmak, yanlarında durmak, destek olmak lazım. Onların yürekleri o kadar büyük ki, siz bunu anlayamazsınız .Onlar bence Gönüllerin Türkiye Şampiyonu. Yolunuz açık bahtınız büyük olsun çocuklar. Siz her şeyi hak ediyorsunuz.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Genç Erkek Takımı Yarı Final Maçına Çıkıyor !

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Genç Erkek Takımı Yarı Final Maçına…

Ordu’da yapılacak olan Okul Sporları Genç Erkekler Futbol maçında Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Yarı Final maçında Diyarbakır 1071 Malazgirt Lisesi ile karşılaşacak.…
Cumhuriyet Lisesi’nden Hentbol Dersi !

Cumhuriyet Lisesi’nden Hentbol Dersi !

Çorum’da gerçekleştirilen Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası’nda oynadığı 3 müsabakayı da kazanan Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Türkiye Finalleri’ne yükseldi. Antrenörler Ercan…
Cumhuriyet Lisesi, Yine Türkiye Finalleri’nde

Cumhuriyet Lisesi, Yine Türkiye Finalleri’nde

Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gerçekleştirilen Liselerarası Türkiye Hentbol Yarı Final Müsabakalarında başarılı sonuçlar alarak 3. kez Türkiye Finallerine…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir