- Mayıs 28, 2019
- No Comment
- 92
Erdal Pekdemir Finalde Kaybetti !
Ordu futbolunun son dönemde yetiştirdiği önemli yeteneklerden biri olan Erdal Pekdemir’in de forma giydiği Serik Belediyespor, TFF 3. Lig 3.…
Ordu futbolunun son dönemde yetiştirdiği önemli yeteneklerden biri olan Erdal Pekdemir’in de forma giydiği Serik Belediyespor, TFF 3. Lig 3. Grup Play-Off Finalinde karşılaştığı Yeni Çorumspor’a penaltı atışları sonucunda 5-3 yenilerek şampiyonluktan oldu.
Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig şampiyonluğu yaşadığı Serik Belediyespor’da bu kez de 3.Lig şampiyonluğuna çok yaklaşan Erdal Pekdemir ve ekibi istediği şampiyonluğa ulaşamadı.
TFF 3. Lig 3. Grup Play-Off Finalinde Yeni Çorumspor ile karşılaşan Serik Belediyespor’da Ordulu oyuncu Erdal Pekdemir, sahaya ilk 11’de çıkıp 120 dakika sahada kaldı. Normal süresi 1-1 berabere tamamlan maç uzatmalara gitti, uzatmalarda da gol olmayınca seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarının 4’ünü gole çeviren Yeni Çorumspor, Erdal’ın takımı Serik’i 5-3 ile geçerek 2.Lig’e çıktı.
Bu sezon Serik Belediyespor ile 31 müsabakaya çıkan Erdal, 2 bin 547 dakika sahada kalırken, takımının finale yükselmesinde büyük pay sahibi oldu. Asıl mevki sol açık olmasına karşın sol bek ve stoperde de çok iyi bir performans sergileyen Pekdemir, geride kalan sezonda 3.Lig’in en iyi savunma oyuncuları arasına girdi.
Serik Belediyespor ile 1 yıllık daha sözleşmesi bulunan 26 yaşındaki başarılı oyuncu, yeni sezonda da Antalya ekibin formasını giyecek.
Ordu Hayta/Tevfik Kul