Herkesin Fikri Var Ama Kimse Birşey Bilmiyor !

Orduspor ile Yeni Orduspor arasında yaşanan birleşme hikayesi adeta direkten döndü diyebiliriz. Son ana kadar oldu-bitti diye yaratılan algı operasyonları…

 Herkesin Fikri Var Ama Kimse Birşey Bilmiyor !

Orduspor ile Yeni Orduspor arasında yaşanan birleşme hikayesi adeta direkten döndü diyebiliriz. Son ana kadar oldu-bitti diye yaratılan algı operasyonları sonuçsuz çıktı ve haklı olan taraf masadan kaldı. Herkes ama herkesin bu konu hakkında fikri vardı ama kimse birşey bilmiyordu. Yani klavyesi olan konuştu. Ben daha önceki yazılarımda ‘Kim Neden Birleşmek İstiyor?’ demiştim. Şimdi ise ‘Birleşme Gerçekleşse İdi Ne Olacaktı’ konusunu açıklıyorum.

İlk olarak gelelim şu konuya. Bu birleşme Elma ile Armudun ya da İki Sevgililin Birleşmesi gibi birşey değil. Bu birleşme sonrasında Orduspor ismi çıkmayacaktı. Bir bakıma 1967 yılında kurulan Orduspor yok olacaktı ve önüne-arkasına, sağına-soluna ek gelen bir takım yaratılacaktı. Zaten Orduspor ismini kullanamazlardı ya da geçmiş dönemde basketbol takımı için kullanılan Orduspor A.Ş. ! Yoksa kim ödeyecek o kadar borcu ki Orduspor birçok kulüpten daha az borca sahip olan kulüplerden birisi. Eğer puan silme cezası geldiyse bunlar borçlardan daha çok takipsizlikten. Yani İngilizce gelen evrağı ‘bunu anlamadık’ diyerek kenara itelemekten kaynaklı !

Hadi diyelim isim konusu bir şekilde çözüldü. Eee doğal olarak amblemin de değişmesi gerekecek. Ne yapacaklardı bu amblem konusunda, hemen söyleyeyim. 3.Lig’de mücadele eden mevcut takımın yaptığı gibi hem amblem hem de -sosyal medya hesapları kapatılmadan önce- maç posterleri ve görsellerde kullandıkları gibi Uruguay Ligi’nde mor renkli başka bir takım arayışına girilecekti. (Bknz. Uruguay Ligi, CA Fenix). Kim takip ediyor ki zaten Uruguay Ligi’ni ?

Bu iki şey bir şekilde çözüldü diyelim. Gelelim yönetim konusuda. Hani bir dönem baya gündem olmuştu ‘Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok’ cümlesi. Malum takımın yaptığı kongre sonrasında ortaya çıkan yönetim adeta buna nazire yaptı. Birleşme olsa idi en fazla 4-5 isim değişik olacaktı ki Orduspor cephesi, görev dağılımında söz hakkı az olan görevlere atılacaktı ! Bir çoğu AK Parti’den bilmem ne bir çoğu Enver Yılmaz’ın kankası olan bu yönetim, isim konusunda en fazla ‘Büyükşehir Belediyesi Orduspor’ üzerinde anlaşıp sonrasında ‘Orduspor olsun ne olacak’ diyecekti. Sahi bu sezon Süper Lig’den düşen ‘Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’ neden sadece ‘Erzurumspor’ adını kullanamıyor, bir araştırın derim !

Gelelim taraftar konusuna. Bu birleşmeyi ısrarla isteyen taraftalar, zamanı gelince bedava bilet, bedava resmi ürün, deplasmana bedava otobüs isteyeceklerdi. Zaten bu birleşmeyi geçmişte yaptıkları bu tarz şeyler gibi, bu yüzden istemiyorlar mı ? Hadi bir şekilde bunu da atlattınız. Sonrasında taraftarlar şehri yakacak değil mi ? Evet, bu konuda size katılıyorum ama bir yerde yanlış var. Birbirleri ile kavga ederek şehri yakacaklar. Sahi bu konuda Yeni Orduspor eski kulüp başkanı Faruk Zavalsız ne demişti: ”Taraftarlar nezdinde zaman alabilir. Herkes farklı bir görüş belirtebilir”

Bütün herşeyi toparlayacak olursak yıllardır yazılarıma, fikirlerime veya düşüncelerime zıt olup hatta küfür edenler, olaylar benim belirttiğim şekilde geliştiğinde ‘Haklıymışsın, özür dileriz’ diyemiyorlar. Bu böyle devam edecek. Herkese naçizane tavsiyem; okuyun, araştırın, bilgi sahibi olmaya çalışın. Sosyal medyaya kafanızı gömüp, gerçekleri kaçırmayın. Sadece sizin lehinize değil, aleyhinize olabilecek şeyleri de merak edin. Bütün bu olaylar çerçevesinde 3.Lig ekibinin, bu işlerden anlayan isimlerle ve daha önce birleşen takımlarla görüşme sağladığını kaçınız biliyor ? Bu görüşmeler sonrasında aldıkları geri bildirimi neden Ordu halkı ile paylaşmadılar dersiniz ?

SAMET KARADAĞ / KÖŞE YAZISI

Related post

Geçen Sezon Orduspor’da Oynamıştı, Milli Takım Kadrosuna Alındı

Geçen Sezon Orduspor’da Oynamıştı, Milli Takım Kadrosuna Alındı

Ordu 1.Amatör Lig’de sezonu Yarı Final etabı ile sonlandıran Orduspor’da Play-Off sürecinde takıma transfer olan İsmail Turhan, Türkiye Plaj Futbolu Millî…
Ordu Valisi Muammer Erol “Birleşme Konusu Konuşulmamalı, Yapılmalıydı”

Ordu Valisi Muammer Erol “Birleşme Konusu Konuşulmamalı, Yapılmalıydı”

Ordu Valisi Muammer Erol, Tv52’de Spor Ateşi programına telefonla bağlanarak birleşme konusu ile ilgili olarak “Takvim bu yıl için geçti gibi…
İsa Akçay ”Canlı Yayın İçin Tv52, Başkan ve Taraftarların Emrinde”

İsa Akçay ”Canlı Yayın İçin Tv52, Başkan ve Taraftarların…

Orduspor 1967 A.Ş.’de kulüp başkanı İsa Akçay, Ordu’da son dönemlerde yüksek sesle konuşulan birleşme konuları ile ilgili olarak canlı yayın çağrısı…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir