• Haziran 3, 2019
  • No Comment
  • 86

Oktay Çanak: ‘”Bizim Niyetimiz Bir Profesyonel Takım Oluşturmak”

TFF 3.Lig ekiplerinden Yeni Orduspor’da olağanüstü kongre Gülyalı Turnasuyu Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Seçime tek liste giren Av. Uğur Çelenk, Mor…

 Oktay Çanak: ‘”Bizim Niyetimiz Bir Profesyonel Takım Oluşturmak”

TFF 3.Lig ekiplerinden Yeni Orduspor’da olağanüstü kongre Gülyalı Turnasuyu Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Seçime tek liste giren Av. Uğur Çelenk, Mor Beyaz Siyahlı ekibin yeni başkanı seçildi.

Yeni Orduspor’da Faruk Zavalsız ve yönetimi görevi bırakırken, yeni başkan Av. Uğur Çelenk oldu. Gülyalı Turnasuyu Spor Tesisleri’nde yapılan olağanüstü kongreye Ak Parti eski Ordu Milletvekili Oktay Çanak, eski ve yeni yöneticilerin yanı sıra spor adamları ve taraftarlar katıldı.

Gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda Divan Başkanlığına Ak Parti eski Ordu Milletvekili Oktay Çanak, katip üyeliklerine ise Selim Altaş ve Veysel Köybaşı seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan kongrede faaliyet, mali ve denetleme kurulu raporları okundu ve kabul edildi.

Borç 818 bin lira

Yeni Orduspor Kulübü’nün toplam gelirinin 6 milyon 667 bin 447 lira olduğu belirtilirken, toplam giderlerin ise 7 milyon 485 bin 87 lira olduğu kaydedildi. Böylelikle Ordu ekibinin borcunun 818 bin lira olduğu açıklandı.

“Orduspor’un yaprağı olamaz”

Oktay Çanak, “Şunu herkes bilsin. Yeni Orduspor, hiçbir zaman bir Orduspor değildir. Orduspor bir çınardır. Birilerinin kötü yönetimiyle geldiği noktada Yeni Orduspor, onun belki bir yaprağı, dalı olabilir. Bizim niyetimiz, Ordu’nun çocuklarına keyif veren bir profesyonel takım oluşturmak. Birleşme süreci devam ediyor. Kapatılmış bir konu yok” dedi.

“Çok emek verdik”

Görevi devreden Faruk Zavalsız, emek verenlere teşekkür ederek; “Benim için en zor konuşma bu olsa gerek. İşi bu sürece getirene kadar çok emek verdik. Ordu şehrine profesyonel bir takım kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Buna ciddi destek olan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’dı. Şehre böyle bir takım bıraktıkları için yönetimime teşekkür ederim. Çıkmazda olmayan, borcu olmayan bir takım bıraktık. Birleşme konusunda biz iyi niyetli 22 gündür görüştük. İyi niyet ve emeğin bir karşılığı olacaktır. Bu adımları bir başlangıç olarak görmek gerekir. Ordu için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“Birleşme yaşanmadı”

Av. Uğur Çelenk ise Orduspor tarafının seçime saatler kala birleşmeden vazgeçtiğini belirterek, şunları kaydetti; “Tüm Ordumuzun desteğiyle bundan sonraki süreci yöneteceğiz. Burada amaç ve hedef bir. İnşallah başarıyı kovalayıp, yakalayacağız. Yeni Orduspor ile Orduspor birleşmesi süreci vardı. 20 günü aşkın süredir birleşme için büyük çaba sarf edildi. İkilik ortadan kaldırılsın diye gayret gösterildi. Süreç içerisinde %99.9’a yakın bir anlaşma varken, anlaşma yıkıldı. Görüşmeler gerçekleştirdik. Ama geldiğimiz noktada bu ikili yapıdan nemalanan kişiler, gruplar sürece darbe vurdular. Biz hiçbir zaman masadan kalkan taraf olmadık. Biz hala masadayız. Kapımız dün olduğu gibi bugün de tüm Ordululara açık. Biz masadayız, onları da davet ediyoruz. Bu davet hiçbir şarta ve kurala da bağlı değildir. Görüşmeleri yapan Savaş Şimşek ve Faruk Zavalsız’a teşekkür ediyorum. Ama bugün itibariyle bu birleşme yaşanmadı. Olaya bir el mi girdi bilemiyoruz! İnşallah bundan sonraki süreç daha güzel olur.”

Öte yandan yönetim kuruluna olası bir birleşme durumunda, arma ve isim değişikliğiyle ilgili yetki verildi. Genel kurulda alınan kararla Yeni Orduspor’un 15 olan yönetim kurulu üye sayısı 33’e çıkartıldı.

Yeni Orduspor Kulübü yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Uğur Çelenk (Başkan), Ahmet Fuat Türkmen, Akın Şahin, Ali Çelik, Ayhan Çelenk, Burakcan Karaman, Celal Avcı, Cemal Kurucu, Cengiz Koçyiğit, Davut Alan, Davut Yaldız, Erol Küçükoğlu, Fatih Titiz, Günay Şanlı, Hacı Mehmet Baş, Hulusi Yerebazmaz, Mehmet Avcı, Mehmet Giral, Mehmet Kürşat Güler, Mehmetcan Uygun, Menderes Türkeli, Mert Şenocak, Necmi Kara, Orhan Aktaş, Osman Çakıroğlu, Rıfat Poyraz, Selim Altaş, Süleyman Arslan, Uğur Yıldız, Veysel Köybaşı, Yücel Yalçınkaya, Yüksel Aydın, Zekai Sönmez.

Mor Beyaz Siyahlılarda yönetim kurulu görev dağılımının ise hafta içi yapılacak olan ilk toplantıda gerçekleştirileceği belirtildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden Yeni Orduspor’da devre arası transfer çalışmaları devam ederken, Yomraspor forması giyen Uğur Durmuş ile her konuda…
”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

TFF 3.Lig 1.Grup’ta düşme potasından uzaklaşmak isteyen Yeni Orduspor’da hafta sonu kendi evinde oynayacağı Manisaspor müsabakası hazırlıkları devam ediyor. Teknik Direktör…
Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Ergin Döner, profesyonel liglerdeki ilk teknik direktörlük deneyiminde vasatı geçemedi. Sezonun…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir