”Hiçbir Futbolcumuz Satılık Değildir”

Ordu Kadın Futbolu’nda artık adından söz ettirmeyi başaran Rüsumat-4 Gençlikspor’dan, henüz başlamayan ligler öncesinde önemli açıklamalar geldi.

Kadınlar 3.Ligi ekiplerinden Rüsumat-4 Gençlikspor’dan diğer kulüplere gözdağı geldi. Kadın Futbol Ligi’nde özellikle 1.Lig ekiplerinin futbolcularını kadrolarına katmak istediklerini belirten Rüsumat-4 Gençlikspor, futbolcularının satılık olmadığını açıkladı.

Rüsumat-4 Gençlikspor’dan yapılan açıklamada: ”Bugün gelinen noktada Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararıyla daraltılmış bir lig oynamaya razı olduğu görülen Kadın Futbolu’nun 1.Lig ekiplerinin sürekli kapımızı aşındırarak futbolcularımızı kadrosuna katmak istediğini görmekteyiz. Bu durum bizim bu işi ne kadar doğru yaptığımızı gösterse de büyük ailemizin hiçbir futbolcusu satılık değildir. Hatta emanet hiç değildir. Bizi arayarak bazı futbolcularımızı isteyen kulüplerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’nun da izlediği yolun yanlış olduğunu dile getiren Ordu temsilcisi: ”Bugünkü konjoktürde 2 ve 3.Lig ekiplerini yok sayan ve sadece belli bir azınlığa futbol izni veren kararı tanımadığımızı da kamuoyunun bilgisine sunarız.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!