Mayıs 29, 2023

Ordu 1.Amatör Lig 3.Haftasında sahasında konuk edeceği Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü karşılaşması’nın Ünye İlçe Stadyumu’nda oynanmasını protesto eden Ünye Gençlerbirliği, hükmen 3-0 mağlup sayıldı ve 3 puanı silindi.

Ev sahibi olduğu maçlarda Ünye Cevizdere Sahası’nı kullanan ve hem antrenmanlarını geç de maçlarını orada oynayan Ünye Gençlerbirliği, ligin 3.haftasında Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü maçının Ünye İlçe Stadyumu’na alınmasını protesto etmişti.

Sahaya A takım yerine U15 takımı ile çıkılmasını öngören Ünye Gençlerbirliği yönetimi, futbolculardan hareketsiz kalmalarını istemişti. Henüz 2 dakikada skor 2-0 olunca santrali başlamayan Ünye Gençlerbirliği’nin bu eylemi sonrasında hakem önce takım kaptanına kırmızı kart çıkarıp ardından maçı iptal etmişti.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu toplantısında alınan karar sonrasında ise Ünye Gençlerbirliği protesto ettiği karşılaşma için hükmen 3-0 mağlup kararı çıkarken, ek olarak mevcut puanından 3 puan silindi. İşte o karar:

Ünye Gnç. Brl. Spor Klb. hakkında; 10.11.2019 tarihinde oynanan Ünye Gnç. Brl. Spor-Ordu Spor 1967 1. Amatör Küme (Ordu) müsabakasında müsabakayı terkederek talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile 3-0 hükmen mağlubiyet ve mevcut puanından 3 puan silinmesine,

Levent SOLAKOĞLU (Ünye Gnç. Brl. Spor Klb. Fut.) hakkında; 10.11.2019 tarihinde oynanan Ünye Gnç. Brl. Spor-Ordu Spor 1967 1. Amatör Küme (Ordu) müsabakasında sportmenliğe aykırı harekette bulunması nedeni ile 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine,

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!