• Kasım 19, 2019
  • No Comment
  • 64

Ordu Futbolu Mu, Modern Stad Mı ? (2)

2017 yılının Ocak ayında yazdığım bir yazıda bu soruyu sormuştum. Ordu Futbolu mu, Modern Stad mı ? Aradan yaklaşık 2.5…

 Ordu Futbolu Mu, Modern Stad Mı ? (2)

2017 yılının Ocak ayında yazdığım bir yazıda bu soruyu sormuştum. Ordu Futbolu mu, Modern Stad mı ? Aradan yaklaşık 2.5 yıldan fazla bir süre geçti. Ortada ne Ordu Futbolu kaldı, ne Modern Stad ne de Orduspor. Geçmiş dönemden elde kalan tek şey ötekileştirme.

Hatırlarsınız, Ordu Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Enver Yılmaz 2016 yılının son gününde kendi deyimiyle ‘bir güzel haber daha’ vererek Mayıs ayında ‘Ordu Stadı’ inşaatına başlanacağını belirtmişti. 90 Milyon, 103 Milyon, 120 Milyon derken maliyet 150’in üzerine çıktı. Çıkmaya da devam ediyor. Orduspor’un son resmî açıklanan borcu ne kadardı ? Nedim Türkmen ve faktoring dahil 86 Milyon.

Gelelim günümüze. Belediye Başkanları’nın oturduğu koltuk mu söyletiyor bilemem ama ‘bir güzel haber’ de Mehmet Hilmi Güler’den duyduk. ‘Efsane Geri Dönüyor’. Peki nasıl ? Yıllarca Yeni Orduspor projesine avazı çıktığı kadar karşı koyanlar, aynı yolu takip ediyor. 1.Amatör için ilk etapta aktarılan para 1.650.000 TL. Kalem kalem ortaya çıktı, inkar eden olmadı.

Neyse biz gelelim konumuza. Her futbolsever, her şehir modern stadyum ister ancak Türkiye’de parmakla gösterilen tesisleri yıkılınca Ordu futbolu da yıkılmıştı. Enkazın dumanından birşey göremeyenler, bu sene herşeyi iyice görsünler. Ortada ne duman ne de enkazı kaldıracak kimse kalmadı. ‘3 ay Orduspor kapanacak’ diyenler, 3 yılda Ordu Futbolu’nu kapattı. Keza Orduspor’da yok bu sene.

3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor ve Fatsa Belediyespor maddi sorunlarla birlikte küme düşmeme mücadelesi veriyor. Bölgesel Amatör Lig’de Altınordu Belediyespor ve Ünye 1957 Spor ligin son üç sırasında yer alan 2 takım olarak puan tablosuna yerleşti. Amatör peki ? Ne tesis, ne kulüp binası. Bütün kaynaklar zamanında Yeni Orduspor’a olduğu gibi bir takıma aktarılmaya başlandı. Şampiyonun belli olduğu ligde takımlar prestij maçlarına çıktığının bilincinde değil.

Sonuç olarak; bu kavga bitmez. Siz belediyeye sırtınızı dayarsanız, seçim günü gelir, koltuktaki değişir, projeler değişir.

SAMET KARADAĞ / KÖŞE YAZISI

Related post

‘Obsesyon’ !

‘Obsesyon’ !

Obsesyon, halk arasında takıntı veya saplantı diye de adlandırılan bir rahatsızlık belirtisidir. Psikiyatride takıntı deyince akla daha çok ‘obsesyon’ gelir. Kişinin…
Yeşil Sahada Sosyal Mesafe Olur Mu ?

Yeşil Sahada Sosyal Mesafe Olur Mu ?

Uzun yıllardır dillere pelesenk olan bir kalıp vardır. “Çağımızın vebası”. Belki de bu cümlenin en doğru kullanıldığı yıldayız. 2020 yılı, bu…
Ne Orduspor’muş Arkadaş !

Ne Orduspor’muş Arkadaş !

Hatıralarımda kalmış. Ordu’nun tanınan yerel gazetecilerinden birisi olan sayın Mustafa Kemal Poyraz, 2017 yılında ‘Poyraz’ın Köşesi’ bölümünde bu başlıkla Orduspor’un durumundan…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir