• Ocak 31, 2020
  • No Comment
  • 10

İl Disiplin Kurulu, 7 Maça Ceza Yağdırdı !

Ordu 1.Amatör Lig’de geçtiğimiz hafta oynanan 12.hafta maçlarında yaşanan olaylar sonrasında Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Futbol Disiplin Kurulu’nun…

 İl Disiplin Kurulu, 7 Maça Ceza Yağdırdı !

Ordu 1.Amatör Lig’de geçtiğimiz hafta oynanan 12.hafta maçlarında yaşanan olaylar sonrasında Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği cezaları açıkladı.

2019-2020 sezonunun ikinci yarı maçlarının oynandığı Ordu 1.Amatör Lig’de, geçtiğimiz hafta birçok karşılaşmada disiplinsiz olaylar yaşanmıştı. İl Disiplin Kurulu’nun yaptığı toplantının ardından 7 ayrı karşılaşmaya birçok ceza yağdı.

Doğaspor-Kumruspor, Ulubey Belediyespor-Aybastıspor, Fatsa Yaşamspor-Kotyora Futbol Kulübü, Kirazlimanıspor-Eskipazarspor ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Ünye Gençlerbirliği, Demirspor-Mesudiyespor, Çamaşspor-Korgan Belediyespor ve Gülyalı Turnasuyuspor-Esnafspor arasında oynanan karşılaşmalarda yaşananlarla ilgili cezalar açıklandı.

Doğaspor-Kumruspor

Doğaspor ile Kumruspor arasında Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde oynanan karşılaşmada yaşanan olaylar özellikle sosyal medyada yansımıştı. Karşılaşmanın ardından ise Doğaspor ağırlıklı olmak üzere adeta ceza yağdı. Doğaspor kaleci antrenörü Mustafa Hekim 60 gün hak mahrumiyet cezası alırken, futbolculardan Ferhat Altuntaş 3, Doğukan Hekim 3, Batuhan Özala 3 ve Gökhan Akyıl 3 maç ceza aldı. Kumruspor’da ise Uğur Bilu’ya da 3 maç ceza verildi.

Ulubey Belediyespor-Aybastıspor

A Grubu’nu yakından ilgilendiren maçta Ulubey Belediyespor rakibini yenerken, konuk ekip Aybastıspor’un antrenörü Mehmet Eser disipline sevk edildi. İl Disiplin Kurulu, Mehmet Eser’e 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Fatsa Yaşamspor-Kotyora Futbol Kulübü

Heyecanı yüksek olan ve 3 penaltı kararının çıktığı Fatsa Yaşamspor-Kotyora Futbol Kulübü maçının ardından, karşılaşma ile ilgili Fatsa Yaşamspor antrenörü Erden Yar disipline sevk edilmişti. Tecrübeli antrenör Erden Yar, 30 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırıldı.

Kirazlimanıspor-Eskipazarspor

Kirazlimanıspor ile Eskipazarspor maçında kırmızı kart görerek oyundan atılan Eskipazarspor futbolcusu Murat Maden, İl Disiplin Kurulu tarafından 3 karşılaşmadan men edildi.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü-Ünye Gençlerbirliği

Geçtiğimiz haftanın en farklı skorunun elde edildiği Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Ünye Gençlerbirliği karşılaşması sonrasında gözler yine İl Disiplin Kurulu’ndaydı. Açıklanan karar sonrasında ise Ünye ekibinin savunma oyuncusu Batuhan Ergenç 2 maç ceza aldı.

Demirspor-Mesudiyespor

En az cezanın verildiği maçlardan birisi olan Demirspor-Mesudiyespor maçında çıkan ceza ise Mesudiyespor’un Fatih Tekintaş’a 2 maç ceza oldu.

Çamaşspor-Korgan Belediyespor

Çamaşspor ile Korgan Belediyespor arasında oynanan karşılaşma sonrasında Çamaşspor savunma oyuncusu A.Burak Çelik, 2 müsabakadan men edildi.

Gülyalı Turnasuyuspor-Esnafspor

Geçen hafta bol gollü maçlardan birisi olan karşılaşma sonrasında İl Disiplin Kurulu bu maçı da boş geçmedi. Gülyalı Turnasuyuspor-Esnafspor maçının ardından Gülyalı Turnasuyuspor futbolcusu Ali Aktaş’a 4 maç ceza çıktı.

SAMET KARADAĞ

Related post

İl Futbol Disiplin Kurulu Genç Sporculara Ceza Yağdırdı !

İl Futbol Disiplin Kurulu Genç Sporculara Ceza Yağdırdı !

2021-2022 sezonunda Ordu’da devam eden altyaş maçlarında geçtiğimiz hafta yaşanan disiplin sorunları cezalarını bulurken, İl Disiplin Kurulu yaptığı toplantının ardından 4…
İl Futbol Disiplin Kurulu Cezaları Açıkladı !

İl Futbol Disiplin Kurulu Cezaları Açıkladı !

Ordu 1.Amatör Lig’de ilk hafta oynanan maçların ardından disiplin cezaları belli olurken, İl Disiplin Kurulu yaptığı toplantının ardından cezaları açıkladı. 2021-2022…
Amatör Futbol Kulüpler Birliği, Destekleyeceği İsmi Açıkladı !

Amatör Futbol Kulüpler Birliği, Destekleyeceği İsmi Açıkladı !

Ordu Futbolu için merakla beklenen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu öncesinde, Ordu Amatör Futbol Kulüpleri Birliği’ yaptığı basın…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir