• Ağustos 30, 2019
  • No Comment
  • 40

“İlk Hedefimiz Ligde Kalmak”

TFF 3.Lig 1.Grup ekibi Yeni Orduspor’da Başkan Temel Aşar, Teknik Direktör Telat Özden ve kaptan Yasin Öztop, basın mensuplarıyla buluşarak,…

 “İlk Hedefimiz Ligde Kalmak”

TFF 3.Lig 1.Grup ekibi Yeni Orduspor’da Başkan Temel Aşar, Teknik Direktör Telat Özden ve kaptan Yasin Öztop, basın mensuplarıyla buluşarak, yeni sezon öncesinde değerlendirmelerde bulundular.

Başkan Temel Aşar, söze SGK borçlarını ödediklerini söyleyerek başlarken, 68 Aksaray Belediyespor maçına kadar lisansların da çıkması için belgeleri Trabzon’a gönderdiklerini dile getirdi.

“Biz emanetin sahipleriyiz”

Başkan Temel Aşar, yeniden taraftarları sokaklara dökmek istediklerini belirterek; “Teknik Direktörümüz Telat Özden, kaptanımız hepinizin bildiği Yasin Öztop ve 25 kardeşimizle beraber 34 maçlık bir maratona bugünden itibaren çalışmalarımızı bir noktaya kadar tamamlayarak artık Pazar günü oynayacağımız Aksaray Belediyespor maçı için takımımızı hocamın nezaretinde bu akşamdan itibaren kampa alıyoruz. Birlikte hareket edeceğiz. Tabi bizim en büyük arzumuz Büyükşehir Belediye Başkanımız söylemleriyle bizi cesaretlendirdiği gibi biz birleşmenin her zaman yanındayız ve Orduspor çatısı altında ama bugünkü koşullarda Yeni Orduspor çatısı altında birleşmek zorundadır. İsim değişikliğiyle beraber elbette bu takımı da biz 1967 Orduspor yaparak yine Mor-Beyaz fırtınayı bu sahalarda görmek istiyoruz ve bu taraftarı da sokaklara dökmek istiyoruz. Bizim tek amacımız ve gayemiz budur yani başka bir neden taşımadan bu göreve talip olduk. Ben her zaman aynı söylüyorum. Bugün görev sadece bize bir emanettir, biz emanetin sahipleriyiz. Bizden daha iyi yapacakları büyüklerimiz, abilerimiz maddi ve manevi anlamda bu yükü de çekecek kardeşlerimiz kim olursa olsun biz her zaman bu birlikteliğin isterseler içinde, isterseler dışında gene yanlarında olmaya hazırız” dedi.

“İlk hedefimiz ligde kalmak”

‘Pazar günü çok önemli bir maçımız var, ligin ilk maçı elbette bizim hazırlık sürecimiz çok kısa geçti. 10-15 güne yakın bir zamandan beri sahadayız’ diyen Aşar, şunları kaydetti; “Futbolcu kardeşlerimizden çoğu 3-4 gündür Ordu’da hatta dün gelen arkadaşlarımızda var. Ama birlikten güç doğar, inanç her şeyin üzerine çıkar, başarmanın en önemli kozlarından bir tanesi de inanmaktır. Biz inanıyoruz, genç pırıl pırıl bugün samimi söylüyorum pazar günü sahaya çıktıklarında sizlerinde dahil gıpta ile izleyeceği inşallah ilk performanslarını sergileyecek olsalar bile çekinmeyecekleri, biraz da uyumsuzluk yaşamayacakları bir Orduspor sahaya çıkar. Hep beraber bu takımı alkışlar hak ettiği yere getiririz. Biz şampiyon olmak için yola çıkmadık, şampiyon olmak isteyen takım, kampa giderdi 70-80 günlük süreci yaşardı. Bizim hedefimiz ligde kalmak kimse bunu konuşmaz. Kendimizi daha yukarılarda bulursak da biz onu kimseye bırakmayız. Ama ilk hedefimiz ligde kalmaktır. Taraftarlarımızın ve taraftar liderlerimizin her zaman yanımızda olduğunu biliyorum, fedakar kardeşlerimiz var. Her zaman bizim ve Orduspor’un yanında olmuşlardır. İsim ayırt etmeden Ordunun tek arması var fındık, forması var Mor-Beyaz bizde bu sevgiyi bu aşkla beraber yola çıktık. İnşallah başarıya birlikte ulaşırız, üzülmek istemiyoruz sizleride üzmek istemiyoruz. Eleştirecekseniz eleştirilerinize her zaman açığız. Bizde yanlış yapabiliriz ama lütfen bize kıymayın arkadaşlar biz çok şartlar altında geldik, kimseden bir kuruş yardım almadan bugünlere geldik. Biraz öncesine kadar yaşadığımızı hiç kimse yaşamadı, anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geldi, biraz önce SGK’yı hallettik arkadaşlar 120 bin liraya yakın borç vardı. Eğer bu parayı ödeyemeseydik bu takım pazar günü sahaya çıkamıyordu. Bu kulüp 3-4 kişinin sırtında bugünlere kadar geldi, ben ve 3 yönetici arkadaşlarımın kredi kartlarıyla bugünlere geldi arkadaşlar.”

Teknik Direktör Telat Özden ise sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini hatırlatarak; “Bu süreci aşarsak, Yeni Orduspor’u çok daha iyi yerlere getireceğiz. Bu süreci aşmak istiyoruz. Taraftarlarımızı da yanımızda görmeyi arzuluyoruz” diye konuştu.

Kaptan Yasin Öztop da kısa sürede hazırlanmaya çalıştıklarını ve sahaya çıkıp en iyi şekilde mücadele edeceklerini söyledi.

Yeni Orduspor amigoları Zeki Altunbaş ve Murat Aydın ise ligin ilk haftasında karşılaşacakları 68 Aksaray Belediyespor maçında tüm taraftarları maça davet etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden Yeni Orduspor’da devre arası transfer çalışmaları devam ederken, Yomraspor forması giyen Uğur Durmuş ile her konuda…
”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

TFF 3.Lig 1.Grup’ta düşme potasından uzaklaşmak isteyen Yeni Orduspor’da hafta sonu kendi evinde oynayacağı Manisaspor müsabakası hazırlıkları devam ediyor. Teknik Direktör…
Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Ergin Döner, profesyonel liglerdeki ilk teknik direktörlük deneyiminde vasatı geçemedi. Sezonun…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir