Misli.com 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden ve sezonun ilk yarısında oynadığı maçlarda iyi sonuçlar alan Fatsa Belediyespor, bu sezon kadroda bulunan 5 futbolcusunun profesyonel kariyerlerindeki ilk kulübü oldu.

Geçtiğimiz sezon küme düşme potasının yakınlarında gezinen ancak bu sezon hedefini aldığı iyi sonuçlarla birlikte Play-Off’a yönlendiren Fatsa Belediyespor’da, sezonun ilk yarısında bazı futbolcular farklı heyecanlar yaşadı. Kadroda rotasyon sıkıntısı yaşayan ve aynı zamanda sezon başında genç oyuncular transfer ederek profesyonel sözleşme imzalatan Fatsa Belediyespor, bu oyunculardan 4 ismi sahaya sürdü.

Teknik Direktör Niyazi Hüseyinoğlu önderliğinde sezon başında kadroya katılan Abdullah Çiçek, Bilal Can İner, Furkan Tokbaş, Kadir Balcı ve Yiğit Köse, futbolculuk kariyerlerinin ilk profesyonel sözleşmelerine imza atmışlardı. Bu oyunculardan Abdullah Çiçek dışında diğerleri, sezonun ilk yarısında ilk profesyonel maçlarına çıkmayı da başardı.

Beş futbolcu arasında Niyazi Hüseyinoğlu’nun en çok şans verdiği isim 19 yaşındaki Bilal Can İner oldu. İner, sezonun ilk yarısında 4 kez lig maçında 1 kez de kupa maçında olmak üzere 5 maça çıktı. Yine 19 yaşındaki Yiğit Köse ile 18 yaşındaki Furkan Topbaş ve Kadir Balcı ise Türkiye Kupası’nda oynanan Yomraspor maçında siftah yapmışlardı.

Son iki sezondur genç oyuncular konusunda önemli adımlar atmayı başaran Fatsa Belediyespor, geçen sezonun başında ise Mertcan Yener ve Onur Hafızoğlu’nu profesyonel yapmıştı. Mertcan Yener şu ana kadar sadece 1 maçta görev alırken, Onur Hafızoğlu ise 1.5 sezonda 17’si lig 3’ü kupa olmak üzere 20 maça çıktı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!