İskender Can Varlık, Dünya Şampiyonu Boks Gecesi’nde Ringe Çıkacak !

Ordu’nun son dönemlerde yetiştirdiği en önemli boksörlerden birisi olan İskender Can Varlık, 13 Şubat 2021 tarihinde Ukrayna’da düzenlenecek olan ve Dünya genelinde 23 ayrı kanaldan canlı olarak yayınlanacak Dünya Şampiyonu Boks Gecesi’nde ringe çıkacak.

WBA, IBF, WBO, The Ring ve IBO Dünya Ağır sıklet Boks Şampiyonu Ukraynalı boksör Vladimir Kliçko ve Champion Promotion’un düzenleyeceği Dünya Şampiyonu Boks Gecesi’nde Ordulu boksör İskender Can Varlık’ta ringe çıkacak. Profesyonel olarak boksa hızlı bir giriş yapan ve ilk iki maçını nakavt, üçüncü maçını da hakem puanı sonrasında kazanan İskender Can Varlık, Türk boksörlerin de mücadele edeceği Boks gecesi öncesinde hazırlıklarını yoğun tempoda sürdürüyor.

Önemli bir turnuvaya katılacağını belirten 27 yaşındaki boksör İskender Can Varlık, Spor52.com ve Ordu Yorum Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada ”Dünya şampiyonu boksör Kliçko’nun önderliğinde böylesine büyük bir turnuvada ringe çıkacağım için çok mutluyum. Yaklaşık 1.5 ay sonra oynanacak olan maç öncesinde gece gündüz demeden çalışmalarımı sürdürüyorum. Büyük galadaki maçta şu ana kadar yaptıklarımdan daha iyisini yaparak galibiyet serilerime devam etmek istiyorum” dedi.

Turnuva öncesinde marka çalışmalarına başlayan İskender Can Varlık, genç girişimciler Adnan Temmuz Hüsem ve Evren Gül ile Eva Sanat Fabrikası’nda bir araya gelerek önemli bir anlaşmaya imza attı. Ordulu boksör İskender Can Varlık’ın her zaman yanında olduklarını dile getiren Hüsem ve Gül ”Tanıdığımız bir sporcu olan gururumuz İskender Can’a ajans sponsoru olmanın gururunu yaşıyoruz. İlk olarak logo tasarımı konusunda çalışmalara başlayacağız ve ardından İskender Can Varlık ismini Dünya çapında markalaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Eva Sanat Fabrikası’nın destek olmasından dolayı da mutlu olduğunu dile getiren İskender Can Varlık: ”Özellikle Ordu’da böyle desteklerin olması beni mutlu ediyor. Adnan Temmuz Hüsem ve Evren Gül kardeşlerime teşekkür ederim. Aynı zamanda bu yolda bana her zaman inanarak desteğini esirgemeyen sponsorum Çamlık Market ailesine Kadir Yüce, Gökhan Gül ve Hakan Gül başta olmak üzere üzerimde emeği olan herkese teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.

Tüm dünyanın merakla beklediği Dünya Şampiyonu Boks Gecesi 13 Şubat 2021 tarihinde Ukrayna’da düzenlenecek. İki kemer maçına ev sahipliği yapacak olan gecede maçların oynanacağı 14 bin kişilik Kiev Spor Sarayı’nda pandemi nedeniyle 7 bin kişinin yer alması bekleniyor. Karşılaşmaların Dünya çapında 23 kanalda yayınlanacağı öğrenilirken, ilerleyen haftalarda bu kanalların listesinin paylaşılacağı belirtildi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!