Haziran 8, 2023

Karadenizliler Süper Lig’de, Orduspor Nerede ?

2022-2023 sezonunda Trabzonspor ve Bitexen Giresunspor’un olduğu Süper Lig’e, Spor Toto 1.Lig’den Yılport Samsunspor ve Çaykur Rizespor da yükselirken gözler Orduspor’a çevrildi.

Türk Futbolu’nda son dönemlerde Karadeniz ili takımlarının aldığı başarılar dikkat çekerken Süper Ligde Trabzonspor ve Bitexen Giresunspor’un yanına Yılport Samsunspor ve Çaykur Rizespor da yükseldi. Bu sezon ayrıca TFF 2.Lig’de Çorum Futbol Kulübü de şampiyon olurken, son olarak 2012-2013 sezonunda Süper Lig’de mücadele eden Orduspor ise Ordu 2.Amatör Lig’de gözlerden uzak bir şekilde şampiyonluk yaşadı.

Orduspor’un Süper Lig’de mücadele ettiği 2011-2012 sezonunda Trabzonspor, Kardemir D.Ç.Karabükspor ve Samsunspor yer alırken, küme düşüşen 2012-2013 sezonunda ise Trabzonspor ve Kardemir D.Ç. Karabükspor’da yer almıştı. Karadeniz takımları arasında bu sezon ise gözler Süper Lig’de mücadele eden Bitexen Giresunspor’a çevrildi.

Bitexen Giresunspor’un bu sezon ligde kalması ihtimali göz önüne alındığında önümüzdeki sezon Süper Lig’de Trabzonspor, Bitexen Giresunspor, Yılport Samsunspor ve Çaykur Rizespor yer alacak. Karadeniz sahil şeridinden Samsun şehrinden başlayan bir yolculuktan Rize şehri de dahil olmak üzere yer alan 5 takımdan 4’ü önümüzdeki sezon Süper Lig’de yer alabilir. Orduspor ise Ordu Yerel Ligi’nde mücadele ediyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!