• Haziran 20, 2019
  • No Comment
  • 67

Kayra Avrupa’yı Sallamaya Gidiyor !

Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübünün Milli Judocusu Kayra Almira Sayit, Beyaz Rusya(Belarus)’nın başkenti Minsk’te yapılacak olan Avrupa Oyunlarında Türkiye’yi temsil edecek.…

 Kayra Avrupa’yı Sallamaya Gidiyor !

Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübünün Milli Judocusu Kayra Almira Sayit, Beyaz Rusya(Belarus)’nın başkenti Minsk’te yapılacak olan Avrupa Oyunlarında Türkiye’yi temsil edecek. Milli judocu ilk maçını Chızhovka Arena’da gerçekleştirecek.

Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübünün Fransız asıllı Türk vatandaşı Milli Judocusu Kayra Almira Sayit, 2. Avrupa Oyunları’nda Türkiye’yi kadınlar +78 kiloda temsil edecek.

Türkiye, başkent Minsk’te düzenlenecek olan 2. Avrupa Oyunları’na 110 sporcuyla katılacak.Başkent Minsk’teki organizasyona 50 ülkeden 17 branşta toplamda 4 bin sporcunun yer alması beklenirken, 200 madalya sahiplerini bulacak.

Avrupa Oyunları, 2020 Tokyo Olimpiyatları için bazı spor dallarında eleme niteliği taşırken, bazılarında ise sıralama puanına katkı verecek. Milli sporcular; atıcılık, atletizm, badminton, 3×3 basketbol, bisiklet, boks, jimnastik, güreş, judo, kano, karate, masa tenisi, okçuluk ve sambo dallarında mücadele edecek. Okçuluk, atıcılık ve masa tenisinde 2020 Tokyo’ya doğrudan kota verecek oyunlar, badminton, erkekler boks ve judo için Avrupa Şampiyonası özelliğini taşıyacak.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen 1. Avrupa Oyunları’na Türkiye, 190 sporcuyla katılmış olup 6 altın, 4 gümüş ve 19 bronz madalya kazanmıştı. Ay-yıldızlılar genel sıralamada 14’üncü olmuştu.

Kayra, daha önce Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Büyükler Dünya Şampiyonası’nda 78 kilo kategorisinde bronz madalya kazanarak Türkiye’ye büyük gurur yaşatmış, 2018 Akdeniz Oyunları’nda da altın madalya kazanmasını bilmişti.

Ordu Hayat

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir