Mart 28, 2023

Yönetim Resti Çekti, Taraflar Yeniden Buluştu !

Orduspor ile Yeni Orduspor arasında askıya alınan birleşme konusu, Yeni Orduspor’da yönetim kurulunda yer alan birçok ismin ‘birleşme yoksa biz de yokuz’ resti ile yeniden gündeme geldi.

Geçtiğimiz günlerde Yeni Orduspor kongresi öncesinde Orduspor ile Yeni Orduspor takımlarının birleşmesi konusu konuşuluyordu. Defalarca görüşme sağlayan Orduspor cephesinden Savaş Şimşek-Mahir Akdere, Yeni Orduspor cephesinden Faruk Zavalsız-Uğur Çelenk başta olmak üzere Ordu sporunda söz sahibi olan isimler, orta noktada buluşamamıştı.

Orduspor cephesinin Savaş Şimşek’in As Başkan ve yönetim kurulundaki kişi sayısının eşit olma isteği Yeni Orduspor cephesinden kabul görmeyince, Orduspor birleşme konusunda geri adım atmıştı. Bunun üzerine kongre yapan Yeni Orduspor’da göreve gelen Uğur Çelenk, yönetim kurulu listesini oluşturmuş ve yeni sezon için kolları sıvamıştı.

Yeni Orduspor yönetim kurulunda yer alan birçok isim is birleşme olacağı için görevi kabul ederken, birleşmenin iptali sonrasında ise adeta kazan kaldırdı. Kulüp Başkanı Uğur Çelenk ile görüşen birçok yönetici, yeni sezon öncesinde bu şekilde devam etmek istemediklerini belirtti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise Orduspor cephesi ile yeniden temasa geçen Uğur Çelenk’in, Savaş Şimşek’in As Başkan olma isteğini kabul ettiği öğrenildi. Yeni Orduspor’un yönetim kurulundaki sayıyı arttırması ve Orduspor cephesi ile ortak sayıda yönetim oluşturması bekleniyor.

Birleşme konusundaki bu anlaşmalar sağlanır ise Yeni Orduspor’un yeniden kongre yapması gündemde.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!