• Aralık 20, 2019
  • No Comment
  • 20

Kongre Heyecanı Geldi Çattı !

TFF 3.Lig 1.Grup’ta gösterdiği mücadeleyle dikkatleri üzerine çeken Yeni Orduspor Kulübü’nde olağanüstü kongre geldi çattı. 22 Aralık Pazar (yarın) yapılacak…

 Kongre Heyecanı Geldi Çattı !

TFF 3.Lig 1.Grup’ta gösterdiği mücadeleyle dikkatleri üzerine çeken Yeni Orduspor Kulübü’nde olağanüstü kongre geldi çattı. 22 Aralık Pazar (yarın) yapılacak olan kongrede tek aday olan Şükrü Bodur’un başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Zor bir sezon geçiren Yeni Orduspor’da imdada Orduspor Kulübü’nün eski başkanı Şükrü Bodur yetişti. Pazar günü yapılacak kongre öncesinde listesini hazırlayan Bodur’un, yönetime aldığı isimler de belli oldu.

3 başkan değişti

Faruk Zavalsız başkanlığındaki yönetimin olağanüstü kongre kararı almasının ardından sezona Av. Uğur Çelenk başkanlığında başlayan Yeni Orduspor’da, Orduspor Kulübü ile birleşme çalışmalarının olumlu geçmemesinden dolayı yeniden kongre kararı alındı. Bu kez de başkanlığa gazeteci Temel Aşar seçildi. Aşar, kulübün acil borçlarını ödeyip, takımın lige katılmasını sağlarken, kısa sürede teknik ekiple de anlaşma sağladı. Ancak Aşar da destek olmamasından dolayı görevi bıraktı. Başkanlık görevini bu kez de uzun yıllar Orduspor ve Bayrampaşaspor’da kulüp müdürlüğü yapan Hüseyin Yüce üstlendi. Devre arasına kadar kulübü getirmeyi başaran Yüce, maddi imkansızlıklar yüzünden olağanüstü kongre kararı aldı.

Destek olmayınca vazgeçti

Kongre kararı sonrasında Orduspor’un eski başkanı Şükrü Bodur, şehirdeki bazı iş adamları ve Orduspor’un efsane futbolcularının da ısrarı üzerine aday olmaya karar verdi. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, sadece Orduspor 1967 Futbol Kulübü’ne destek vereceğini açıklamasının ardından Bodur, adaylıktan vazgeçtiğini açıkladı.

Adaylığını tekrar açıkladı

Orduspor’un efsane başkanı Ergin Karlıbel’in 2 maç için futbolculara prim vaat etmesi üzerine takım yeniden toparlanırken, Şükrü Bodur da bu süreçte tekrar ikna edilerek aday olduğunu kaydetti.

Yeni Orduspor’un alt sıraları hak etmediğini aktaran başkan adayı Şükrü Bodur, göreve geldikten sonra takımın yukarılara çıkması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

“Amacımız Ordu futboluna hizmet etmek”

Pazar günü yapılacak olan kongrede başkanlığa aday olduğunu açıklayan Bodur; “Ordu’nun tek profesyonel takımı Yeni Orduspor’ u yaşatabilmek ve eski Orduspor ruhunu bu takımımız etrafında oluşturmak istiyoruz. Dün eski Ordu Spor için ne yaptıysak bugünde yeni Ordu Spor için bunu yapacağız. Yanımızda tüm Ordu’yu hissetmek, görmek istiyoruz. Amacımız Ordu futboluna hizmet etmek. Elimizde 3.Ligde mücadele eden yeni Ordu Sporumuz var. Bunu daha yukarılara çıkarmalıyız. İnşallah Yeni Orduspor’un ileride eski Orduspor yerini alacağına ve onu aratmayacağına inanmaktayım. Göreve geldikten sonra hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başlayacağız” dedi.

İsim ve logo değişiyor

Listesini belirleyen Bodur’un, kongrede kulübün adının ve logosunun değiştirilmesini de gündeme getireceği belirtildi. Kulübün adının Orduspor Futbol Kulübü olması bekleniyor.

Yeni Orduspor olağanüstü kongresi 22 Aralık 2019 Pazar günü saat 13.00’da TESK Otel’de gerçekleştirilecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden Yeni Orduspor’da devre arası transfer çalışmaları devam ederken, Yomraspor forması giyen Uğur Durmuş ile her konuda…
”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

TFF 3.Lig 1.Grup’ta düşme potasından uzaklaşmak isteyen Yeni Orduspor’da hafta sonu kendi evinde oynayacağı Manisaspor müsabakası hazırlıkları devam ediyor. Teknik Direktör…
Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Ergin Döner, profesyonel liglerdeki ilk teknik direktörlük deneyiminde vasatı geçemedi. Sezonun…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir