Mart 20, 2023

Tüm Maçlarda Görüntü Çekilecek !

İl Hakem Kurulu Başkanı Kahraman Minnet, Perşembespor ile Orduspor 1967 Futbol Kulübü arasında oynanacak olan Ordu 1.Amatör Küme maçında VAR Sisteminin uygulanacağı bilgisinin yanlış olduğunu belirterek, görüntülerin 8 maçta 3 kameradan çekileceğini ve RİVA’da hakemlere eğitim olarak verileceğini söyledi.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp ve beraberindekiler, RİVA dışında Türkiye’de ilk kez Ordu’da gerçekleştirilmekte olan Core (yetenekli hakem kursu) için Ordu’ya geldi.

UEFA’nın “Centre of Refereeing Excellence(CORE)” adında başlattığı program, genç ve gelecek vaat eden hakemler için yapılmış en iyi projelerden biri olarak gösteriliyor. Bu projenin bir benzeri olarak oluşturulan Hakem Gelişim Kampları’nda, 8 ayrı bölgeden seçilen hakem trioları katılırken bu kampa MHK Başkanı Zekeriya Alp’de katıldı.

Hakemlere eğitimler verildiği Core kursunun ardından sadece Orduspor 1967 ile Perşembespor arasında oynanacak olan maçta değil, diğer amatör küme maçlarında da görüntü çekileceğini aktaran Minnet, VAR sisteminin ise uygulanmayacağını dile getirdi.

Çekilen görüntülerin RİVA’ya gönderileceğine değinen Minnet, görüntülerin burada hakemlere ders olarak gösterileceğini ifade etti.

Öte yandan hafta sonu Ordu 1.Amatör Küme maçlarını üst klasmana namzet hakemlerin yöneteceği belirtilirken, hakem koçları arasında ise Taner Gizlenci, Turgay Güdü, Aytekin Durmaz, Sabit Hcaıömeroğlu, Bülent Gökçü, Tayfur Özkan gibi tecrübeli isimler olduğu belirtildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!