Geçtiğimiz sezon ilk kez Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Kotyora Futbol Kulübü, U19 takımının maça çıkmamasından dolayı pes cezası aldıklarını açıkladı.

Ordu 1.Amatör Lig B Grubu’nda mücadele ettiği geçen sezon ligde kalmayı başaran Kotyora Futbol Kulübü, altyapı faaliyetlerini de başarıyla sürdürmeyi başarmıştı. Kotyora Futbol Kulübü, geçen sezon U19 Ligi’nde takımını son hafta maçına çıkarmazken konu ile ilgili para cezası geldiğini belirtti.

Kulüpten yapılan açıklamada “Bugün, TFF geçtiğimiz sezona dair 300₺ ceza ödememiz gerektiğini kulübümüze iletti.Cezanın gerekçesi:”Kulüpler hakem ataması yapılıp müsabakaya çıkmadığı maçların hakem ve görevli ücretlerini TFF’ye öderler. Üye/taraftar aidatları ile faaliyette bulunan KFK bu açıklamayı zorunlu görmektedir.
U19 liginde son maç öncesi birkaç oyuncumuzun sakatlanması üzerine üniversite sınavı öncesi oyuncularımızın sağlığını düşünüp sıralamaya da hiçbir etkisi olmayan son maça çıkmama kararı almıştık.” ifadelerine yer verildi.

Kotyora Futbol Kulübü aynı zamanda gelen cezanın yasal ve doğru olduğunu belirtirken, üye ve taraftarlarından özür diledi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!