• Eylül 10, 2019
  • No Comment
  • 35

Başarılı Coach, Teknokent’i Çalıştıracak !

Ordu basketboluna son dönemde önemli katkılar sunan ve birçok oyuncuyu Türk basketboluna kazandıran Antrenör Güvenç Gürol, yeni sezondan itibaren Ordu…

 Başarılı Coach, Teknokent’i Çalıştıracak !

Ordu basketboluna son dönemde önemli katkılar sunan ve birçok oyuncuyu Türk basketboluna kazandıran Antrenör Güvenç Gürol, yeni sezondan itibaren Ordu Teknokent Koleji’nin başantrenörlüğünü yapacak.

Ordu’da bugüne kadar hem tekerlekli sandalye basketbol takımıyla hem de okul takımlarıyla büyük başarılar yakalayan ve gençlere basketbolu sevdiren Güvenç Gürol, 2019-2020 sezonu öncesinde yeni takımıyla anlaştı.

İlhan Şahin’in yönetim kurulu başkanı olduğu Ordu Teknokent Koleji’nin basketbol takımının başına geçen Gürol, geçmiş yıllarda yakaladıkları başarıların daha fazlasını burada yaşamak istediğini dile getirdi.

Gürol, Ordu Teknokent Koleji yönetim kurulu başkanı İlhan Şahin ile bir araya gelerek resmi sözleşmeye imza atarken, ‘nerede kalmıştık’ diyerek rakiplerine gözdağı vermeyi de ihmal etmedi.

Kariyeri

1998 yılında Güzelordu İlköğretim Okulu’nda aktif antrenörlüğe başlayan Güvenç Gürol, ardından 2000 yılında Özel Ordu Koleji’nde antrenörlük yaptı. Daha sonra Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde Endüstrispor, Telekomspor ve Medical Park’da görev yaptı. Altınordu Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde bir sezon, 1.Lig’de ise 2 sezon görev yaptı. Türkiye Basketbol Federasyonu’ndaki 12 Dev Adam Spor Okulları’nda 4 sezon antrenörlük görevini yürüttü. Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nın ilk kurulduğunda da takımın başında Güvenç Gürol vardı. Başarılı antrenör, Açı Koleji’nde antrenörlük yapıp, başarılar kazandırdıktan sonra Ordu Analig Kız Basketbol Takımı ve Fenerbahçe Ordu Basketbol Spor Okullarını çalıştırdı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Teknokent Lisesi Alkışları Topladı !

Teknokent Lisesi Alkışları Topladı !

Ordu Basketbolu’na bu sezon giriş yapan Ordu Teknokent Lisesi, Liseler Arası Basketbol Finalleri’nde aldığı başarılı sonuçlarla alkışları topladı. Kuruluşunun ilk senesinde…
Teknokent Koleji’nden Tarihi Başarı !

Teknokent Koleji’nden Tarihi Başarı !

Kuruluşunun ilk senesinde mücadele ettiği Okul Sporları Genç Kızlar Basketbol Turnuvası’nda Ordu şampiyonu olan Teknokent Koleji, Giresun’daki Bölge Şampiyonası’ndan istediğini aldı.…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir