- Ağustos 9, 2023
- No Comment
- 90
Kumruspor, Eski Kaptanını Takımın Başına Getirdi
Ordu 1.Amatör Lig ekiplerinden Kumruspor, futbolculuk döneminde Kumruspor’da forma giyen hem 10 numara hem de kaptanlık pazubandını alan genç antrenör…
![Kumruspor, Eski Kaptanını Takımın Başına Getirdi](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/omur-yakisik.jpeg)
Ordu 1.Amatör Lig ekiplerinden Kumruspor, futbolculuk döneminde Kumruspor’da forma giyen hem 10 numara hem de kaptanlık pazubandını alan genç antrenör Ömür Yakışık’ı takımın başına getirdi.
Geçtiğimiz sezon Ordu Futbolu’nda harcadığı paralarla dikkat çeken ancak Play-Off ilk maçında Eskipazarspor’a kaybedinde sezonu hayal kırıklığı ile tamamlayan Kumruspor, yeni sezon öncesinde hamlelerine başladı. Ordu Futbolu’nda birçok kez Play-Off oynama başarısı gösteren ve yeni sezonda da iyi bir takım kurması beklenen Kumruspor, takımın başına genç antrenör Ömür Yakışık’ı getirdi.
Bir önceki sezon aynı grupta yer aldığı 52 Yalıköyspor’u çalıştıran Ömür Yakışık, sezonun bitmesiyle birlikte takımdan ayrılmıştı. 36 yaşında olan Ömür Yakışık, Kumru’da dünyaya gelirken yeni sezonda ise Kumruspor’da teknik direktörlük yapacak. Futbol oynadığı dönemde Kumruspor’da forma giyen ve kaptanlığa kadar yükselen Ömür Yakışık, futbolu yine 2021-2022 sezonunda Kumruspor’da bırakmıştı.
Ömür Yakışık, geçen sezon çalıştırdığı 52 Yalıköyspor ile ise ligi Kumruspor’un arkasında ikinci sırada bitirirken daha sonrasında ise Play-Off’ta Galataspor’a kaybetmişti.
SAMET KARADAĞ