Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ayda birkaç kez mesaiye gelen güreşçi Daire Başkanı Recep Kara, Tekirdağ Ergene’de yapılan yağlı güreşlerde de yenildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ayda ancak birkaç kez belediyeye gelmesi ve yüklü bütçesi ile en çok tartışılan daire başkanı olan Kırkpınar eski Başpehlivanı Recep Kara, Tekirdağ Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen Kızılcıklı Mahmut Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlığı bu kez Fatih Atlı’ya kaptırdı. Kızılcıklı Mahmut Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlığı, Recep Kara’yı yenen Fatih Atlı elde etti.

Bütçenin tamamına yakını güreşe

Ordu Büyükşehir Spor Daire Başkanı olan ve aynı zamanda ildeki Spor Salonu’na ismi verilen Recep Kara, belediyede neredeyse hiç görünmeyen, sürekli görevde olan bir yönetici. Üstelik her yıl milyonlarca lirayı aşkın bir bütçeyi yönetiyor. Bu bütçenin büyük bölümü de güreşe gidiyor.

“Benim için Kırkpınar bitmiştir!”

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde geçen yıl olaylı geçen müsabakada Ali Gürbüz karşısında hakem kararıyla yenik ilan edilmesinin ardından Kırkpınar’a katılmayacağını açıklayan Başpehlivan Recep Kara’nın Tekirdağ’da bir ilçe belediyesinin düzenlediği müsabakada da yenilmesi dikkat çekerken, neredeyse ayda bir kez uğradığı daire başkanlığı da tartışılmaya devam ediliyor.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!