Mart 26, 2023

Memiş Özata, Riekerink’le Çalışacak !

TFF 3.Lig ekiplerinden İskenderunspor’da Jan Olde Riekerink’le kulüp üst yönetici (CEO) ve Ümit Karan’la da teknik direktör olarak 3 yıllık sözleşme imzalanırken, Memiş Özata ise yardımcılık görevine getirildi.

Ordu doğumlu olan ancak antrenörlük eğitimimi Hollanda’da alan Memiş Özata, yeni sezonda Türkiye’ye döndü. Son olarak Slovakya 2.Lig ekibi Partizan Bardejov’u çalıştıran Özata, sezonun flaş ekibi İskenderunspor’a imza attı.

Yeni sezonda 52 Orduspor Futbol Kulübü ile aynı grupta yer alan ve Galatasaray’ın eski teknik direktörü Jan Olde Riekerink’i CEO, Ümit Karan’ı da teknik direktörlüğe getiren İskenderunspor, dikkatleri üzerine çekmişti.

Riekerink’in Galatasaray’da çalıştığı dönemde de Memiş Özata ile birlikte çalışmak istediği öğrenilem Hollandalı antrenörün İskenderunspor’da ilk olarak ekibine Özata’yı dahil ettiği öğrenildi. Memiş Özata ise yaptığı açıklamada “Kulübünün yapılanmasında değerli Başkanım Hakan Bolat ve başta Ajax, Porto ve Galatasaray’ın hocalığını yapan dünya markası Jan Olde Riekerink’in yardımcılığını yapmanın gururunu yaşıyorum.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!