• Mayıs 25, 2019
  • No Comment
  • 25

Mor Menekşeli Kadınlar Belgeseli’nde 2.Raund !

Ordulu futbolseverlerin bundan 40 yıl önce 19 Eylül Stadyumu’nda çıplak gözle izlediği Orduspor’un efsane futbolcuları, Mor Menekşeli Kadınlar Belgeselinin 2.…

 Mor Menekşeli Kadınlar Belgeseli’nde 2.Raund !

Ordulu futbolseverlerin bundan 40 yıl önce 19 Eylül Stadyumu’nda çıplak gözle izlediği Orduspor’un efsane futbolcuları, Mor Menekşeli Kadınlar Belgeselinin 2. etap çekimi münasebetiyle 16 Haziran 2019 Pazar günü yine aynı statta gösteri maçı yapacak.

Mor Menekşeli Kadınlar Belgesi’nde 2. raund!

Güzelordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Serdar Köksal’ın katkılarıyla Yönetmen Sezen Kayhan tarafından çekimi devam eden Mor Menekşeli Kadınlar Belgeseli’nin ilk etabı biterken, 2. etabının ise 52. yıl kutlamaları kapsamında tamamlanması bekleniyor.

Uluslararası alanda büyük beğeni duyulması beklenen Mor Menekşeli Kadınlar Belgeseli için geri sayım sürerken, yapılan belgesel Ordululara ve Türk kadınlarına armağan edilecek.

Başkan davet etti

Orduspor Kulübü Kayyum Başkanı Mahir Akdere, efsanelerin maçına tüm Orduluları beklediklerini aktararak; “Geçen yıl başlatılmış olan Mor Menekşeli Kadınlar Belgeselinin 2. etabı 52. yılı etkinliklerimiz çerçevesinde çekilecek. Bugün startını verdik. 16 Haziran’da yapılacak çekimlerle belgeselin devamı gerçekleştirilecek. 16 Haziran Pazar günü 19 Eylül Stadyumu’nda Orduspor’un efsane futbolcuları bir gösteri maçı oynayacak. Bu detayları daha sonra kamuoyuyla paylaşacağız. Yapılacak olan etkinliklerle hem 52. yıl kutlamalarına devam edeceklerini hem de Mor Menekşeli Kadınlar Belgeseli’nin, dünya çağında bir belgesel halini alması için çalışılacak. Serdar Köksal beye, bu süreçte herkes Orduspor’un yanından kaçmaya çalışırken, bizim markamızı ayakta tutmaya çalıştıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

“40 yıl sonra yeniden”

Güzelordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Serdar Köksal ise şunları kaydetti; “Bu geçen yıl start verdiğimiz bir proje. Güzelordu Kültür Sanat Derneği olarak Orduspor’un 52. kuruluş yıl dönümünde ne yaparızı düşünürken, 52. yılı olması ve Ordu’nun da plakasının 52 olması, bizi bir Orduspor belgeseli projesi hazırlamaya yöneltti. Derneğimizin her yıl düzenlediği yarışmalarının ilkinde Eleni filmiyle birinci olan Sezen Kayhan ile bir araya gelerek, böyle bir projemiz olduğunu ilettik. Uğurcan Ataoğlu ile de bir araya gelerek bu işi projelendirme aşamasına geçtik. ilk etapta Orduspor belgeseli çekmeyi planlıyorduk. Konuşmaların ilerleyen süresinde Sezen hanım, bizim sunduğumuz belgeler üzerinde bir tribün fotoğrafına dikkat çekti. Orduspor’un bir kadın taraftar grubu vardı. Bu kadın taraftar grubu, her maçta tribündeki yerini alır ve Orduspor’un desteklerdi. Sezen hanım, o fotoğraftan yola çıkarak belgeselin bir farklı boyunu tasarlamaya başladı. Bu fotoğraftan yola çıkarak daha uluslararası bir proje yapalım istedi. Bu proje öyle doğdu. Süreç içerisinde projeyi geliştirdi. Geçen sene çekimlere başladık. Orduspor’un 40 yıl önce maçlarda bir araya gelen taraftarlarını bulup, Orduspor’un buradaki bir maçında onları toplayarak ilk çekimlerimize başladık. Orduspor’un 52. yılı kutlamaları arifesinde bu yılda çekimlerimiz devam edecek.”

“Gösteri maçı yapılacak”

Efsanelerin sahaya ineceğini de söyleyen Köksal; “52. yıl kutlamaları kapsamında 16 Haziran’da Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda bir gösteri maçı düşündük. Bu gösteri müsabakasında Orduspor’da futbol oynamış efsaneleri, eski futbolcuları, yeni jenerasyondan oynayan arkadaşlarımız olacak. Güzel bir organizasyon düşünüyoruz. Öncesinde bir konser etkinliği olabilir. Ordu halkını yıllarca önce seyrettikleri futbolcularla bir araya getirmeyi düşünüyoruz. Ana amacımız basının da katkısıyla 16 Haziran’da oynanacak olan müsabakaya ilgiyi artırmak” diye konuştu.

“Önemli bir proje”

Mor Menekşeli Kadınlar Belgeseli’nin yönetmeni Sezen Kayhan da; ” Mor Menekşeli Kadınlar, benim için de çok ilginç bir proje oldu. Çekimlerimiz devam ediyor. Hem Ordu’nun hem Orduspor’un tarihini belgelemek hem de Türkiye ve kadın taraftarlar açısından önemli bir proje. Aynı zamanda 52. yıla denk geliyor olması da ilginç bir tesadüf. Böyle projeler paylaştıkça daha güzel oluyor. O nedenle 16 Haziran’daki projede kalabalık olursak, bizde o kadar mutlu oluruz. Tüm Orduluları maça bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Orduspor ile Demirspor Haftanın Açılış Maçında Karşı Karşıya Gelecek

Orduspor ile Demirspor Haftanın Açılış Maçında Karşı Karşıya Gelecek

Ordu 1.Amatör Lig’de ilk yarının son haftasının açılış maçında 3 Aralık Pazar günü saat 11:00’de Orduspor ile Demirspor karşı karşıya gelecek…
Orduspor Zirveyi Yakından Takip Ediyor

Orduspor Zirveyi Yakından Takip Ediyor

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor ligin sekizinci hafta maçında Doğaspor’u farklı galip ederken lider Gülyalı Turnasuyuspor’un BAY geçtiği haftaya zirveye…
Orduspor, Doğaspor’u Farklı Geçti 0-5

Orduspor, Doğaspor’u Farklı Geçti 0-5

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor, ligin sekizinci hafta maçında karşılaştığı Doğaspor maçını çok rahat geçti ve zirveye bir adım daha…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir