Mustafa Genç’ten Sokak Basketbolu Müjdesi
Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, yaz aylarının gelmesiye Ordu’da merakla beklenen sokak basketbolu turnuvası hakkında Spor52com ve…
Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, yaz aylarının gelmesiye Ordu’da merakla beklenen sokak basketbolu turnuvası hakkında Spor52com ve Ordu Yorum’dan Samet Karadağ’a açıklamalarda bulundu.
Sokak Basketbol yarışmaları kapsamında Karadeniz’de öncü illerden birisi olan Ordu’da, bu yazda turnuva merak ediliyor. Ordu’da altı kez düzenlenen ve bu sene de planlalan Ödüllü 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası için Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç müjdeyi verdi. Orddu Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen sene Ankara’da da düzenlenen 3×3 sokak basketbolu turnuvası, bu sene Ordu’da yine ilgi görecek.
Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, yaptığı özel açıklamada: ”Ordu’da sokak basketbol klasik bir organizasyon haline geldi. Her sene yaptığımız gibi bu sene de Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile Ordu’muzda devam edecek. Başta Samsun ve Giresun olmak üzere özellikle yakın illerden katılım çok oluyor. Ordu ili bu alanda merkez il oldu.” dedi.
Sokak Basketbol turnuvasını yıl genelinde sürekli hale getirmek istediklerini söyleyen Mustafa Genç: ”10 tane de basketbol sahası yapıyoruz Ordu geneline. Bunlardan bir tanesi Yeni Ordu Stadyumu’n olduğu yere olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı projesi altında o sahada sürekli olarak sokak basketbolu turnuvaları düzenlemeyi planlıyoruz. Sadece ödüllü yarışma olarak değil gençlerin sürekli olarak becerilerini geliştirmesi amacıyla bu organizasyonları arttıracağız.” açıklamasını yaptı.
SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER