- Ekim 12, 2023
- No Comment
- 412
Nefes Kesen Maçı Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor Kaybetti 2-3
Kulüp tarihinde ilk kez AXA Sigorta Efeler Ligi’nde yer alan ve lig maçı öncesinde AXA Sigorta Kupa Voley C Grubu…
![Nefes Kesen Maçı Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor Kaybetti 2-3](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/10/Kusgoz-Izmir-Vinc-Akkus-Belediyespor.jpeg)
Kulüp tarihinde ilk kez AXA Sigorta Efeler Ligi’nde yer alan ve lig maçı öncesinde AXA Sigorta Kupa Voley C Grubu maçları için parkeye çıkan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, 1-0 öne geçtiği maçta Rams Global Cizre Belediyespor’a ti-break setiyle 3-2 kaybetti.
2023-2024 sezonunda Ordu’dan uzak bir şekilde AXA Sigorta Efeler Ligi’n başlayacak olan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, lig maçları öncesinde ilk sınavına AXA Sigorta Kupa Voley karşılaşmaları için parkeye çıktı. Sezonun ilk resmi maçına Rams Global Cizre Belediyespor karşısında çıkan Hakan Özkan’ın öğrencileri, nefes kesen maçta parkeden 3-2 mağlup ayrıldı ve kupa mağlubiyeti ile yeni sezona mağlubiyetle başladı.
Başkent Ankara’da oynanan karşılaşmada ilk sette rakibine üstünlük kurmayı başaran ve seti 25-21 kazanan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor , ilk sette avantajlı duruma geçmesine rağmen bu avantajı koruyamadı. Rams Global Cizre Belediyespor, 25-16 kazanarak beraberliği yakaladığı ikinci setin ardından maçın üçüncü setini de 25-20 kazandı. AXA Sigorta Kupa Voley’deki ilk maçında dördüncü seti 25-21 kazanan Ordu ekibi puanı garantilerken, maçın karar setinde rakibine 16-14 kaybetti ve yaklaşık iki buçuk saat süren keyifli maçta parkeden mağlup ayrıldı.
Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, AXA Sigorta Kupa Voley’deki ikinci maçında yarın Türşad ile karşı karşıya gelecek. Üç ayrı grupta oynanan maçlar sonunda gruplarını birinci bitiren üç takım ile en iyi ikincilerden bir takım Çeyrek Finale çıkacak.
SAMET KARADAĞ