- Ekim 12, 2023
- No Comment
- 228
Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün Rakipleri Belli Oldu
2023-2024 sezonunda isim değişikliği yaparak Ünye Kadın Futbol Kulübü olarak yoluna devam etmesi beklenen Kadın Futbol 1.Lig ekibi Ünye Gücü…
![Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün Rakipleri Belli Oldu](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/10/IMG_0213.jpeg)
2023-2024 sezonunda isim değişikliği yaparak Ünye Kadın Futbol Kulübü olarak yoluna devam etmesi beklenen Kadın Futbol 1.Lig ekibi Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün yeni sezonda mücadele edeceği rakipleri belli oldu.
Geçtiğimiz sezon Kadın Futbol 1.Ligi’nde ilk kez mücadele eden ve Play-Off oynama noktasında son haftalara kadar mücadele eden ancak bileti alamayan Ünye Gücü Futbol Kulübü, yeni sezon öncesinde değişime gitme kararı almıştı. Kulübün logosunu, renklerini hatta ismini değiştirme kararı alan ve bu noktada Türkiye Futbol Federasyonu’ndan onay bekleyen Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün yeni sezon öncesinde ise rakipleri belli oldu.
2023-2024 sezonda Kadın Futbol 1.Ligi’nde takımlar iki farklı gruba ayrılırken, Türkiye Futbol Federasyonu Beylerbeyi Riva Orhan Saka Toplantı Salonu’nda çekilen kura çekimi sonrasında Ordu ekibinin rakipleri belli oldu. Ünye Gücü Futbol Kulübü, yeni sezonda 9 takımı yer aldığı A Grubu’nda kendisine yer bulurken Ordu ekibinin rakipleri İstanbul Telsizspor, İstanbul Dudulluspor, Bağcılar Evrenspor, Horozkent Spor Kulübü, Soma Zaferspor ve Gençlik, Konya İdmanyurdu, İlkadım Yabancılar Pazarıspor ve Giresun Sanayispor yer oldu.
Ünye Gücü Futbol Kulübü, 2023-2024 sezonunda ilk haftada 21 Ekim’de Giresun’da Giresun Sanayispor ile oynayacağı karşılaşma ile sezonu açacak.
SAMET KARADAĞ