Mayıs 29, 2023

Ordu Amatörü’nde Play-Off Statüsü Kesinleşti !

2021-2022 sezonunda dört ayrı grup olarak açıklanan Ordu 1.Amatör Lig’de yeni sezon statüsü kesinleşirken, kulüplerin istediği şekilde grubunu ilk dört sırada bitiren takımların Play-Off oynayacağı açıklandı.

Son yılların en çok takımlı Ordu 1.Amatör Ligi’nde Play-Off hakkında karar kesinleşti. Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun maç takvimimin uzun olmasına ve Covid-19 pandemi sürecine dayanarak grubunu ilk iki sırada bitiren takımlara Play-Off oynatma isteğine Kulüpler karşı çıkmıştı.

Kura çekimi toplantısında konu ile ilgili karar vermek için süre isteyen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun kararını ise Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma açıkladı. Osma, ligde normal sezonu kendi grubunda ilk 4’te bitiren 16 takım ile Play-Off’lara gidileceğini maçların rövanşlı oynanacağı belirtti.

Ali Osman Osma yaptığı açıklamada: “Ordu 1.Amatör Lig’de yeni sezon 7 Kasım Pazar günü Aybastı İlçesi’nde oynanacak açılış maçı ile başlayacaktır. Kura çekimi sırasında ilk iki sırayı alan kulüplerimiz Play-Off oynayacak demiştik. Katılan bütün kulüplerimizin yoğun isteği üzerine grupların ilk 4’ü olsun isteğine kayıtsız kalamadık. TFF Amatör İşler Başkanlığı ile yaptığımız görüşmelerin ardından Play-Off maçları 16 takım arasında çift müsabakalı eleme usülü oynanacaktır.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!