Mayıs 30, 2023

Stadyum Sorununu Şükrü Bodur da Doğruladı !

Ordu’da yılan hikayesine dönen Yeni Ordu Stadyumu konusunda ilk olarak 23 Eylül tarihinde ‘Ordu Stadyumu’nda En Büyük Sorun Altyapı Zemini’ manşetiyle Spor52.com’da yapılan haberin ayrıntılarınında yer alan bilgileri 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur’da doğruladı.

2017 yılında ilk kazmanın vurulduğu ve kısa sürede bitirilmesi düşünülen Ordu’nun Durugöl Mevkii’nde bulunan Yeni Ordu Stadyumu aradan 4 senenin geçmesinin ardından bitirilmedi. Her sezon başında açılacağı söylenerek Ordu Futbolu’nu beklentiye sokan gelişme, yeni sezonda da stadyum açılışı yapılmayarak devam etti.

Yeni Ordu Stadyumu’nun açılmaması konusunda en büyük engelin şu an altyapı zemini sorunu olduğu ortaya çıkarken, yetkililer ise konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı. Stadyum yapımı esnasında zeminin o yapıya uygun olmadığı anlaşılmış ve güçlendirme çalışmaları yapılmıştı. Ancak yüzde 95’inden fazlasının hazır olduğu Stadyum için Bakanlığın yaptığı incelemeler sonucunda stadyum altyapı zeminine çürük raporu çıktığı öğrenilmişti. Müteahhidin stadyum yapıldıktan sonra zemin güçlendirme çalışmaları şimdilik sonuçsuz kaldı.

52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur’da konuyu onaylayan bir açıklama ile stadyumun en az 1 ya da 1.5 ay daha açılamayacağını söylerken: ”2021-2022 sezonuna yeni statta başlamak istiyorduk ama müteahhidin işi yavaş götürmesinden dolayı bu hale geldi. Stadın son durumu ile ilgili bilgiler alıyoruz. Bir an önce bitmesini umuyoruz. Ama yine de en az 1-1.5 ay gibi bir süre alacak gibi duruyor. Yeni stada geçmemizde fayda olacaktır. İnşallah bir an önce orada oynamaya başlarız.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!