Ordu ASKF Başkanı Mustafa Kılıç İstifa Etti !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mustafa Kılıç, yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini belirtti.

2020-2021 futbol sezonu öncesinde yapılması planlanan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlık seçimi, Covid-19 pandemi süreci nedeniyle ertelenmişti. Genel Sekreter Metin Kır ve daha önce başkanlık yapan Zafer Öztürk’ün aday olduğu seçimler hakkında son yapılan açıklamada ise ”Derneklerin 2019 yılı beyanname bildirim süresi ile genel kurul toplantılarının ertelenmesine ilişkin süre 7244 sayılı kanunun verdiği yetkiye istinaden İçişleri Bakanlığı onayı ile 01.12.2020 tarihinden itibaren 3 ay uzatılmıştır. Kulüplerimizin bilgilerine sunarız.” ifadelerine yer verilmişti.

Yapılacak olan Seçimli Genel Kurul’da aday olmayacağını belirten mevcut başkan Mustafa Kılıç ise seçimlerin yeniden ertelenmesinin ardından istifa kararı aldı. Temmuz ayından yapılması gereken kongrenin yeniden ertelenmesinin ardından görevde daha fazla devam etmek istemediğini belirten Mustafa Kılıç, istifa kararını ise şu sözlerle açıkladı.

“2014 Temmuz ayında yapılan seçimle geldiğim Ordu ASKF başkanlığı görevinden bugün itibariyle istifa ediyorum. Yönetim kurulu arkadaşlarımız ile birlikte iki dönem severek yapmış olduğum bu görevi sizlerinde bilginiz üzere sağlık nedenlerinden dolayı bırakıyorum. Göreve geldiğim günden bu güne kadar tek amacım Ordu Amatörüne hak ettiği değeri vermek oldu. Malum tüm dünyada olduğu gibi ülkemizide etkisi altına alan covit 19 nedeniyle yapmamız gereken olağan genel kurulumuzu ertelemek zorunda kaldık. Daha önce tekrar aday olmayacağımı duyurmuş Temmuz ayında yapılması planlanan seçimle görevimi yeni seçilecek olan başkan arkadaşıma devredecektim. Fakat yaşanan olaylar ve olağan genel kurulun üst üste ertelemesinden dolayı bugün itibariyle görevinden istifa ediyorum. Yaklaşık 6 yıl yapmış olduğum başkanlık sürecinde bu camiada olmaktan gurur duydum. Tüm üye kulüplerimize ve yönetim kurulunda çalışma fırsatı bulduğum arkadaşlarımıza görevde olduğum süre zarfında bana olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!