Ordu ASKF Seçimleri 3 Ay Daha Olmayacak !

Ordu Spor camiasının yakından takip ettiği ve merakla beklediği Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan Genel Kurulu, yeniden ertelendi.

2020-2021 futbol sezonu öncesinde yapılması beklenen ancak Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon seçimlerine yine erteleme kararı çıktı. Genel Sekreter Metin Kır ve bir dönen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı yapan Zafer Öztürk’ün aday olduğu seçimler bu sefer en az 3 ay daha ertelendi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılması beklenen ve mevcut başkan Mustafa Kılıç’ın aday olmayacağı söylenen Ordu ASKF Olağan Genel Kurulu öncesinde adaylar çalışmalarını sürdürürken, ilk şok Temmuz ayının son haftasında gelmişti. İç İşleri Bakanlığının Covid-19 önlemlerine göre ertelenen kongre, 31 Ekim’den sonra herhangi bir tarihte yapılacaktı.

Ekim ayının geçmesinin ardından kesin kongre tarihi konusunda net açıklama yapılırken, sessizliği yine iç işleri bakanlığı bozdu ve yaptığı açıklama ile kongrenin yeniden ertelendiğini belirtti. Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan da konu ile ilgili olarak ”Derneklerin 2019 yılı beyanname bildirim süresi ile genel kurul toplantılarının ertelenmesine ilişkin süre 7244 sayılı kanunun verdiği yetkiye istinaden İçişleri Bakanlığı onayı ile 01.12.2020 tarihinden itibaren 3 ay uzatılmıştır. Kulüplerimizin bilgilerine sunarız.” ifadelerine yer verildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!