Mart 29, 2023

Ordu ASKF’den Amatör Kulüplere Müjdeli Haber !

2021-2022 sezonu Ordu Amatör Lig grup kuralarının çekilişini yapan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan, Ordu Amatörü’nde mücadele edecek olan kulüplere müjdeli haber geldi.

Ordu Amatörü’nde 34 takım ile en çok maçın oynanacağı sezonun öncesinde, takımlara müjdeli haber geldi. Lige katılım için ödenmesi gereken 400 TL’lik meblağın Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek tarafından karşılanacağı açıklandı.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Göreve gelmeden önce de söylediğimiz gibi amatör kulüplerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Federasyon yönetim kurulu üyelerimizle birlikte futbol kulüplerimize katkı sağlamak adına çalışmalarımız devam ediyor. Birçok kulübümüzün Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulları da dikkate aldığımızda sıkıntılı olduğunun farkındayız. Bu bağlamda yapmış olduğumuz girişimler sonucunda Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek tarafından amatör kulüplerimizin liglere katılım bedellerinin karşılanma sözünü aldık. Yine daha önce TFF ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde 2004 ve daha büyük doğumlu futbolcularının transfer işlemlerinde Türkiye Futbol Federasyonuna yatırmaları gereken ücretlerin 200 TL’den 150 TL olması kararlaştırılmıştı. Sezon öncesi kulüplerimizin mağdur olmamaları bakımından transfer harcından 50 TL indirim sağlanmıştır. Buradan kulüplerimize destek olan başta TFF olmak üzere Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği Ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek’e yönetim kurulumuz ve kulüplerimiz adına teşekkür ederim. Yeni sezon öncesi liglere katılım bedeli olan toplam 400 TL’nin karşılanması kulüplerimize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in de önem verdiği Ordu Amatörü’nde, özellikle maddi anlamda yardımcı olduğu Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün amatör kulüplere yardımları dikkatlerden kaçmıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!