Bölgesel Amatör Lig’de Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Ünye 1957 Spor maçı öncesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in Mor-Beyazlı ekibe moral yemeği vermesi tepkileri beraberinde getirdi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Bölgesel Amatör Lig yeni sezonu öncesinde Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne moral yemeği verdi. 9 Haziran’da Ünye 1957 Spor ile 19 Eylül Stadyumu’nda karşılaşacak olan Mor-Beyazlı ekibe verilen moral yemeğine Ünye cephesinden ise tepki gecikmedi.

Başkan Güler, sosyal medyadan yaptığı paylaşımında; “Şehrimizin medar-ı iftiharı Orduspor’un yönetimi, teknik ekibi ve futbolcuları ile yeni sezon öncesinde yemekte bir araya geldik. Şanlı Orduspor’umuzu tekrardan özlenen günlerine geri döndürmek ve şampiyonluk şarkıları söylemek için biz hazırız, futbolcularımız hazır, taraftarlarımız hazır. Desteğimiz ve dualarımız Orduspor’la” açıklamasını yaptı.

Ünye cephesinden ise taraftar grubu olan Oney Kaplanları maç öncesinde yaşanan yemek konusunda büyük tepki gösterdi. Oney Kaplanları: “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Orduspor için yaptığı paylaşımı şiddetle kınıyoruz. Ünye ve Ünye 1957 Spor’un merkez yönetimler tarafından dolaylı yoldan ‘Üvey Evlat’ muamelesi gördüğünü biliyorduk ama bu kadar organize bir şekilde gözümüze soka soka göstermelerine karşı tepkimizi hem sahada hem de tribünde en sert şekilde göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu tutum ve davranışlar 2000’li yıllarda olduğu gibi Ordu’yu ilçelerinden bölmeye, tribünlerde çatışmalara sebebiyet verip zararını tamamen taraftarların çekeceği kaosa sürüklemektedir. Bu tutum ve davranışlardan en kısa zamanda dönülmeli, makamlarını ayrıştırıcı değil, birleştirici yanı için kullanmalarına davet ediyoruz.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!