- Aralık 8, 2022
- No Comment
- 167
Ordu Futbol İl Temsilcisi Fatih Çelebi Oldu !
Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda Ali Osman Osma’nın Türkiye Futbol Federasyonu tarafından görevinden alınmasının ardından Ordu Futbol İl Temsilciliği görevine…
![Ordu Futbol İl Temsilcisi Fatih Çelebi Oldu !](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2022/12/21728597_2103429776349774_4563347208744772938_o-1.jpg)
Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda Ali Osman Osma’nın Türkiye Futbol Federasyonu tarafından görevinden alınmasının ardından Ordu Futbol İl Temsilciliği görevine Fatih Çelebi atandı.
Ordu Futbolu’na el atan Türkiye Futbol Federasyonu, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu faaliyetleri sonrasında TFF’ye yapılan şikayetleri dikkate alırken konuyla ilgili olarak faturayı Ordu Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma’ya kesmişti. TFF Amatör İşler Müdürlüğü aldığı kararla, ‘Ordu İli Amatör Futbol faaliyetlerinin istenmeyen şartlarda ve olumsuz bir ortam içersinde devem etmesine neden olduğunu’ gerekçesiyle görevden alırken, koltuğun yeni ismi ise Fatih Çelebi oldu.
Amatör Liglerde futbolculuk yaşantısının ardından antrenörlüğe 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde adım atan Fatih Çelebi, Mor-Beyaz-Yeşilli ekipte A Takım Antrenörü, Gençlik Gelişim Antrenörü, U19 ve U15 takımı antrenörü olarak görev almıştı. Ordu 1.Amatör Lig ekibi Eskipazarspor’da Gençlik Gelişim Antrenörü ve Kabadüz Belediyespor’da teknik sorumlu olarak görev alan Çelebi, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bünyesinde de çeşitli görevlerde bulunmuştu.
Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Futbol İl Temsilciliği görevine başlayan Fatih Çelebi, bir dönem de Ordu Beşiktaş Futbol Okulu’nda görev yapmıştı.
SAMET KARADAĞ