• Aralık 8, 2022
  • No Comment
  • 13

Ordu Futbolu Yeni Hakemlerini Arıyor !

Son dönemlerde Süper Lig başta olmak üzere profesyonel liglerde Ordulu hakemler gösterdikleri performans ile dikkat çekerken, Türkiye Faal Futbol Hakemleri…

 Ordu Futbolu Yeni Hakemlerini Arıyor !

Son dönemlerde Süper Lig başta olmak üzere profesyonel liglerde Ordulu hakemler gösterdikleri performans ile dikkat çekerken, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Ordu Şubesi tarafından futbol aday hakem kursu açıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun son dönemlerde Ordu Bölgesi Hakemlerine birçok profesyonel liglerde görev vermesiyle birlikte Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Ordu Şubesi yeni hakem adayları için kolları sıvadı.

TFFHGD Ordu Şubesi Başkanı Mehmet Şengül, hakem olmak isteyen gençleri futbol aday hakem kursuna beklediklerini belirterek, böylece Ordu olarak Türk futboluna yeni hakemler yetiştirmeye de devam edeceklerini dile getirdi. Ordu Bölgesi’nden Süper Lig Yardımcı Hakemi Samet Çavuş, A Klasman Hakemi Adem Cinek, A Klasman Yardımcı Hakemi Mehmet Şengül ve Cemal Alpay yönettiği maçlarla dikkat çekiyor.

Futbol aday hakem kursu için 16-28 yaşları arasında olmak, Erkek adaylar için en az 175 cm, kadınlar için en az 165 cm. boyunda olmak, 18 yaşından küçük adaylar için veli muvafakatnamesi, Spor yapmak için bir sağlık sorunu bulunmaması gibi şartlar aranıyor. Öte yandan futbol aday hakem kursu mülakat tarihinin 5 Ocak 2023, kurs tarihinin ise 6-7-8 Ocak 2023 olduğu belirtildi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Bayram Bahane, Sohbet Şahane !

Bayram Bahane, Sohbet Şahane !

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Ordu Şubesi’ne bağlı hakemler Ramazan Bayramı’nda bir araya gelirken, dostluk ve hoş sohbet…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir