Ordu amatöründe futbolculuk, antrenörlük, yöneticilik ve kulüp başkanlığı görevlerinde bulunan Doğaspor Kulübü Başkanı Uğur Ateş, Ordu ile Trabzon’un nüfusunun aynı olmasına karşın aralarında büyük farklar olduğunu belirterek, Trabzonspor’un coşkusunu sürdürürken, Ordu futbolunun ise darmadağın olduğunu söyledi.

Orduspor’un darmaduman olduğunu, yıkılan tesislerin yerine yapılanların soyunma odası bile olmadığını, Yeni Orduspor’un durumunun ortada olduğunu ve milyonlar harcanarak yapılan Ordu Stadyumu’nun da terk edildiğini aktaran Ateş, buradaki suçun Ordu futbolunu yönetenlerde olduğunu dile getirdi.

“Darmaduman olduk”

Trabzon ile Ordu’yu kıyaslayan Ateş; “Yanı başımızdaki şehir Trabzon. En büyük markası Trabzonspor. Takımlarının 52. kuruluş yılını kutluyorlar. Ellerinde meşalelerle efsane futbolcularının isimlerinin verildiği parklarda kutlamalar yapıyorlar. Türkiye’de spor sohbetlerinde mutlaka konuşuluyorlar. Şehir Trabzonspor sayesinde her zaman ‘büyük’ görülüyor. Ya biz Büyükşehrimiz Ordu’muz… Ne haldeyiz? Darmaduman olmuş Ordusporumuz. Yıkılmış spor tesislerimiz… Yıkılanların yerine yapılmaya çalışılan doğru dürüst yapılmamış, tribünleri ve soyunma odaları olmayan, gençlerin tuvaletlerde soyunup giyindikleri ucube bir tesis” dedi.

“Umutlar paramparça oldu”

Ordu futbolunu bu hale getirenlere seslenen Ateş; “Orduspor’un yerine koyulmaya çalışılan Yeni Orduspor takımı. İlk iki yılda milyonların harcandığı borçlandırıldığı takım. Onu da darmaduman etmişler. Belediye’nin desteğini kestikten sonra orayı bırakıp kaçan sözde yöneticiler! Durugöl mahallesine yapılmaya çalışılan 100 milyonlar harcanan ve de hala tamamlanamayan Ordu stadı, terk edilmiş bir hâlde ağlıyor sanki. Paramparça olmuş altyapı. Paramparça olmuş diğer amatör takımlar. Paramparça olmuş umutlar. Bizler bu durumu nasıl anlatalım genç sporcularımıza? Ne diyelim onlara? Sizi oralarda oynatabiliriz diyebilir miyiz? Son yıllarda bu şehrin futbolunu yönetenlerin hiç kimseyi umursamadığı, insanları küçük gördüğü kibir abidesi acizlerin futbolumuzu getirdiği nokta burası. Ne diyelim? Ne söyleyelim?.” diye sordu.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!