Mart 28, 2023

Kadınlar Futbol 3.Ligi Ordu temsilcisi Yeni Mahalle 52 Spor, yeni sezon öncesinde hazırlıklara başlarken, altyapıdan 20 oyuncunun A takım seviyesine geldiğini söyleyen Teknik Direktör Özcan Türkmen, A takım kadar altyapıya da önem verdiklerini dile getirdi.

Geçtiğimiz sezon Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde Play-Off’u kıl payı kaçıran ancak Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda Türkiye 3’ncüsü olan Yeni Mahalle 52 Spor, 2019-2020 sezonunda ise daha iyisini yapmak istiyor.

“2.Ligi istiyoruz”

Yeni sezonda öncelikli hedeflerinin 2.Lig’e yükselmek olduğunu aktaran Türkmen; “Son yıllarda Play-Off’u hep kıl payı kaçırdık. Artık bu sezon işimizi şansa bırakmak istemiyoruz. En iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. İskelet kadromuzu koruduk. Altyapıdan gençlerle takımımıza dahil oldu. Bunun yanı sıra transferlerimiz de olacak. Tek amacımız 2.Lig’e çıkmak. Bunu da başaracak gücümüz var. Oyuncularıma güvenim tam” dedi.

“Altyapıyı önemsiyoruz”

Altyapının kendisi açısından büyük önem taşıdığını söyleyen başarılı çalıştırıcı; “Kulübümüz kurulduğundan bu yana önceliği hep altyapıya verdik. Bunu da çıkardığımız oyunculardan görüyoruz. 1.Lig ve 2.Lig’e çok sayıda oyuncu yolladık. Milli Takıma sporcularımız gidiyor. Ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na da her yıl sporcular gönderiyoruz. Altyapımız kolej havasında. Amacımız sporcularımızın başarılı olup bir yerlere gelebilmesi. Altyapı faaliyetlerinde de başarılarımız ortada. Son olarak Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda Türkiye 3’ncüsü olduk. bu başarıların devamı gelecek” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!