Ordu Futbolu’nun Alex Ferguson’u 2 Yıl Daha Uzattı !

Ordu Futbolu’nda aralıksız 58 yıldır 1.Amatör Lig takımı Esnafspor’u çalıştıran Aziz Tokat, yeni sezon öncesinde takımı ile 2 yıllık daha sözleşme imzaladı.

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Ordu Esnafspor’da her sezon öncesinde gözler antrenör Aziz Tokat’a çevriliyor. Takımın başında yıllardır görev yapan ve her sezon rekorunu geliştiren tecrübeli isim Aziz Tokat, 58 yıl boyunca görev yaptığı Ordu Esnafspor ile sözleşmesini 2 yıl daha uzattı.

83 yaşında olan Ordu Futbolu’nun Alex Ferguson’u 1963 yılında kurulan Esnafspor’da gençlik yıllarından bu yana antrenörlük yaparken Aziz Tokat için, Türkiye Futbol Antrenörler Derneği Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır, Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuracaklarını söyledi.

Şimdiye kadar Ali Kara, Dursun Altaş, Coşkun Bekiroğlu, Arif Güney, Turgay Güney, Ömer Güvenç, Süleyman Ersoy, Hüdayi Şaşmaz, Cemil Yöntem, Halil Uysal, Orhan, Fikret, Kubilay, Gürkan, Necip, Kemal Yıldırım, Metin Akçevre, Kemal Köse gibi isimleri Ordu ve Türk futboluna kazandıran Tokat, özellikle Covid-19 pandemisinin ardından daha çok dikkat ettiğini ve 83 yaşında olmasına rağmen genç hissettiğini söyledi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!