Mart 29, 2023

Ordu Gençlerbirliği’nin Kulağı Federasyonda !

Hentbol Erkekler 2.Ligi’nde grubunu 3. sırada tamamlayarak bir üst lige çıkma hakkı kazanan Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı, Süper Lig’deki 5 takımın çekilme kararı alması sonucu beklemeye geçti.

1.Lig’de mücadele edip etmeyeceği henüz belli olmayan Ordu Gençlerbirliği, Türkiye Hentbol Federasyonu’ndan gelecek habere kilitlendi.

“Haber bekliyoruz”

Antrenör Ercan Akman, normalde 1.Lig’de mücadele etmeleri gerektiğini hatırlatarak; “Federasyon şuanda biraz sıkıntıda. Süper ligden çekilenler oldu. Maddi sıkıntıdan dolayı gelip oynamak istemeyenler oldu. Biz normalde 1.Lig’deydik. En iyi üçüncü takım olarak biz çıkıyorduk. Fakat Süper Lig 14 takımdan 9’a düşünce, Süper Lig’den 5 takım 1.Lige düşmek zorunda kaldı. Otomatik olarak 1.Lig çok şişti. Ne Süper Lig’in ne 2.Lig’in açıklamasını yapmadılar. Şuanda Türkiye Hentbol Federasyonu’ndan haber bekliyoruz. Biz 1.Ligde miyiz, 2. Ligde miyiz bilmiyorum. Ona göre takım yapılacak sonuçta.” dedi.

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun açıklamasının ardından Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı’nın 1.Lig’de ya da 2.Lig’de mücadele edeceği netleşecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!