• Ekim 31, 2022
  • No Comment
  • 63

Ordu Spor Lisesi’nin Adı ‘Muhsin Yazıcıoğlu Spor Lisesi’ Oluyor !

Ordu’da 2017 yılında temeli atılan ancak geçen sezon biten Yeni Ordu Stadyumu içerisine açılan ve faaliyetlerine başlayan Ordu Spor Lisesi’nin…

 Ordu Spor Lisesi’nin Adı ‘Muhsin Yazıcıoğlu Spor Lisesi’ Oluyor !

Ordu’da 2017 yılında temeli atılan ancak geçen sezon biten Yeni Ordu Stadyumu içerisine açılan ve faaliyetlerine başlayan Ordu Spor Lisesi’nin adının, 2009 yılında helikopter kazasında şehit olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adının verileceği belirtildi.

Türkiye’de son dönemlerde yapılan stadyumlarının içerisinde yer alan Spor Lisesi, Ordu’da da Yeni Ordu Stadyumu’nun içerisinde faaliyetlerine başlamıştı. Geçen sezon açılan Yeni Ordu Stadyumu ile birlikte Spor Lisesi faaliyetleri hızlı bir şekilde başlarken, Lise’de ilk eğitim ve öğretim yılı bu sezon başlamıştı.

Ordu Spor Lisesi’nin faaliyetlerine başlaması ile birlikte isminin ne olacağı söylentileri de beraberinde gelirken, bu konuda en net açıklamayı ise Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor yaptı. Zor, Ordu Spor Lisesi’nin ismi konusunda bir buçuk sene öne Ordu Valiliği’ne Ordu’da Vakıf Ortaokulu veya Spor Lisesi’ne Muhsin Yazıcıoğlu adının verilmesi konusunda dilekçe verdiklerini dile getirirken, Genel Başkan Mustafa Destici’nin Milli Eğitim Bakanı’ndan Ordu Spor Lisesi ismi konusunda söz aldığın belirttiğini dile getirdi.

Yeni Ordu Stadyumu içerisinde yer alan Ordu Spor Lisesi’nde 12 derslik, 72 kişilik pansiyon ve 15 bireysel sporlar antrenman salonu yer alıyor.

SAMET KARADAĞ

Related post

Ordu Spor Lisesi’nin Yeni Adı Belli Oldu !

Ordu Spor Lisesi’nin Yeni Adı Belli Oldu !

Ordu’da seçim çalışmalarını sürdüren Milli Eğitim Bakanı aynı zamanda Ordu’da AK Parti Milletvekili Adayı Mahmut Özer’in talimatı ile Ordu Spor Lisesi’nin…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir