Hasan Kabze: ”Nedim Türkmen Kendi Yanlışlarını Göremedi”

Orduspor formasını 1.5 sezon giyen ve attığı gollerle hafızalara kazınan Hasan Salih Kabze, NTV’de yayınlanan Kırılma Anı programında Orduspor konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Dardanelspor altyapısından yetiştikten sonra Galatasaray’a transfer olan ve şampiyonluk sevinci yaşayan Hasan Salih Kabze, daha sonra yurt dışına transfer olmuştu. Rusya’da Rubin Kazan’a transfer olarak Trabzonspor efsanesi Gökdeniz Karadeniz ile Rusya Ligi’nde şampiyonluk yaşamıştı. Kabze daha sonra Fransa’nın Montpellier takımına transfer olmuş ve yıllar sonra Türkiye’ye Orduspor forması ile dönüş yapmıştı.

NTV’de yayınlanan ve Emek Ege’nin sunduğu Kırılma Anı programında Orduspor kariyeri konusunda da önemli açıklamalarda bulunan Hasan Salih Kabze, Ege’nin Orduspor’un yaşadığı süreçten dolayı kariyerinizde verdiğiniz en kötü karar mı sorusuna ise hayır derken süreci kendi açısından anlattı. Kabze, o dönem Süper Lig’de yeni bir takım olan Orduspor’da Nedim Türkmen ve teknik direktör Hector Cuper’in transfer süreci hakkında: ”Evet yeni bir başkan, bazı işlerde kendi işiymiş gibi düşündüğü için yanlışlar yaptı. Ben o dönem Ali Çamdalı ile birlikte hem takım kaptanlığı yapıyordum hem de başkana yardımcı oluyordum. Ama o kendi yapmış olduğu yanlışları bir şekilde göremedi. Sanki büyük takımlara karşı vermiş olduğu demeçlerden dolayı herkesin tepkisini aldı ama sonra üç sene sonra Avrupa 5 sene sonra Türkiye’de şampiyon olacağız hedefleri koydu. Tabi ki bunlar güzel ama bu hedefleri yapabilmek için öncelikle altyapınızın hazır olması lazım. Yönetim kurulunuzun iyi olması lazım, oyuncu grubumuzun çok iyi olması lazım. Bütün oyuncuların İspanya’dan olmaması lazım, karışık olması lazım.” ifadelerini kullandı.

Orduspor forması ile 34 maça çıkarak ve bu maçlarda 7 gol atarak 5 asist yapan Hasan Salih Kabze, özellikle Galatasaray maçında yaptığı röveşata ile hafızalara kazınırken, Orduspor’daki sorunlarla ilgili net olarak Nedim Türkmen’i suçladı. Kabze: ”Biz saha içerisinde sorunları görüyoruz çünkü oyuncuya para vermediğin zaman ben o oyuncuya ‘Vatan Millet Sakarya’ mevzusunu anlatamam. Avrupalı oyuncuya bunu anlatamazsın. O inanılmaz bir kopukluk yaşattı ve bu sonuçları beraberinde getirdi. Orduspor’un bu süreci yaşaması kendisinin suçu.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!